Po úvodním dějství to přitom na gólový koncert nevypadalo. Domácí poslal do vedení v osmé minutě Tomáš Šalša, hostující Aleš Brablec pak srovnal v devětadvacáté minutě z penalty. Poločasové skóre tak bylo 1:1. „Kluci ze Šlapanic zahráli první poločas neskutečně dobře. Říkal jsem si, jak je možné, že je takový mančaft předposlední. Soupeř se hodně pohyboval a byl silný v kombinaci,“ všiml si domácí stratég.

Naopak jeho svěřenci byli unavení z páteční dohrávky v Troubsku, kde vyhráli 3:1. „Měli jsme trošku těžší nohy, protože jsme měli za sebou páteční těžký zápas. Určitě se na našem výkonu v první půli podepsal,“ tvrdil Příkazský.

Klíčový moment nastal deset minut po změně stran. Baník nasázel v deseti minutách čtyři branky a bylo rozhodnuto. Postupně se trefili Dušan Sviták, Jakub Křižka, Lukáš Čerňan a Adam Šťastný.

Domácí kormidelník si mnul ruce, neboť mu perfektně vyšla střídání. Čerství hráči z lavičky zaznamenali hned pět gólů. „Po našem prostřídání jsme jasně převzali otěže zápasu. Hrozně nám pomohlo, že se vrátili uzdravení hráči. Už jsme skoro kompletní,“ těšilo trenéra.

Další branky přidali Luděk Silný, Jindřich Žurovec a sedm minut před koncem si připsal svůj druhý zásah v duelu Čerňan. Hosté pouze kontrovali Matějem Kousalíkem a Radkem Patákem. Baník se tak rozloučil s domácími příznivci vysokou výhrou 8:3. „Dostali jsme tři zbytečné góly, ale diváci se zápasem určitě bavili,“ podotkl Příkazský.

Ten nechal odpočívat oporu Jiřího Jüstela na závěrečné derby v Rohatci, které je na programu v sobotu od pěti hodin odpoledne. „Měl z pátečního zápasu nakopnutý kotník. Domluvili jsme se, že si odpočine, aby byl připravený na Rohatec. Myslím, že i pro něho osobně to bude důležitý zápas,“ upozornil lodivod na fakt, že Jüstel přišel před sezonou do Dubňan právě ze Slavoje.

Baník drží před svým sobotním soupeře s tříbodovým náskokem třetí příčku. Dlouho očekávané derby tak nemá nouzi o zápletku.

Fotogalerie: Dubňany - Šlapanice

FK Baník Dubňany – SK Šlapanice 8:3 (1:1)
Branky: 8. Šalša, 55. Sviták, 58. Křižka, 63. a 83. Čerňan, 65. Šťastný, 77. Silný, 80. Žurovec – 29. z pen. Brablec, 75. Kousalík, 88. Paták.
Rozhodčí: Burgr – Korčák, Ježek.
ŽK: Hlaváč, Juřica, Nedvědík, Příkazský (trenér) – Orálek, Brablec, Sigmund.
Diváci: 250.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...