Ten vedl Baník na soustředění jako hlavní trenér, neboť Tomáš Vacenovský kvůli nemoci s týmem neodcestoval. „Zvolili jsme s ohledem na úzké hřiště i taktiku a nastoupili v rozestavení 3-5-2. Tři obránci zvládli pokrýt prostor, s podporou záložníků jsme byli aktivní i směrem dopředu,“ podotkl asistent.

Začátek duelu Ratíškovicím nevyšel, od druhé minuty prohrávaly. „Poslali jsme hrubou chybou útočníka do gólovky. Postupně jsme ale přebrali iniciativu a soupeře tlačili,“ uvedl Koch.

Lanžhotští fotbalisté (v červeném) porazili 4:2 Blansko.
Lanžhot si připsal skalp třetiligového Blanska. Na zkoušku přišel ligový gólman

Z vyrovnaného zápasu se nakonec stala jednoznačná záležitost. O výhře celku z Hodonínska rozhodli třemi brankami David Antoš, Sebastian Toman, dvakrát se prosadil Jiří Šťavík a po jedné trefě přidali Petr Venclík s Lukášem Kočišem.

Ratíškovice tak zvládly první utkání i bez několika opor, které se soustředění nezúčastnily. „Chyběli Tomáš Petrucha, Daniel Macek, Tomáš Kundrata, Martin Kordula, Tomáš Knotek, gólman Zdeněk Dohnálek a další brankář Jara Měchura nemohl nastoupit kvůli vykloubenému malíčku. Zápas tak odchytal dorostenec,“ netajil asistent.

Kariéru navíc přerušil po kouči Petru Zemánkovi i jeho syn Petr Zemánek mladší. „Studuje trenérskou licenci A. Časově nestíhal, proto se rozhodl pro přerušení,“ vysvětlil Koch.

Fotbalisté Mutěnic (ve žlutém) porazili 4:3 Břeclav.
VIDEO: Mutěnice si vyšláply na Břeclav. Výsledky zatím neřeším, říká Víšek

Do zápasu se naopak zapojil útočník David Marcián, který vynechal podzimní část. „Už je i v tréninku v plném zatížení,“ prozradil.

Další utkání má Baník naplánované až 24. února v Dubňanech. „Hledáme soupeře i na tento víkend, protože nám zrušily zápas Velké Pavlovice. Uvidíme, zda se nám podaří někoho domluvit“ uzavřel Koch.

TJ Štítná nad Vláří - FK Baník Ratíškovice 4:10 (2:3)
Branky: 3x Antoš, 3x Toman, 2x Šťavík, Venclík, Kočiš.