Naopak Rajhradice zůstávají na předposledním místě, které bude v případě pádu některého z jihomoravských klubů z divize, znamenat sestup. „Kluci z Rajhradic nám po zápase říkali, že si to rozdají s Lednicí a Moravskou Slavií o udržení,“ prozradil stratég.

Podle očekávání nabídl sobotní duel spíš bitvu o každý metr než pohledný fotbal. „Byl to bojovný zápas, šance byly na obou stranách. Na konci nás Rajhradice zatlačily, měli jsme i štěstíčko, ale konečně se taky přiklonilo na naši stranu,“ podotkl Vacenovský.

Fotbalisté Hroznové Lhoty po výhře nad Troubskem slavili vítězství v I. A třídě.
VIDEO: Hroznová Lhota slaví titul. O postupu bude jednat se zastupiteli

Jedinou trefu zaznamenal ve třicáté minutě mladíček Kutarňa. „Naskočil po delší době do zápasu a podal velmi solidní výkon. Filip je velký příslib do budoucnosti,“ pravil trenér na adresu dorostence.

Přestože Baník udržel příslušnost v krajském přeboru i pro příští ročník, do konce jarní části ještě zbývá odehrát dvě kola. Už v pátek od půl šesté večer se představí v malém derby na hřišti Krumvíře, sezonu pak uzavře doma s Bosonohami. „Určitě chceme oba zápasy vyhrát, ale nevím, jak to poskládáme, protože máme hodně zraněných. Nejspíš nám vypomůžou kluci z béčka a dorostu,“ nadhodil Vacenovský.

Ten v zimě nahradil na lavičce Ratíškovic Petra Zemánka. Přestože mužstvo dovedl k záchraně, plány na další sezonu zatím nemá. „To je otázka na vedení Baníku, vůbec nevím, jak to bude dál. Po sezoně si k tomu sedneme,“ nechtěl předbíhat.

FK Baník Ratíškovice – TJ Rajhradice 1:0 (1:0)
Branka: 30. Kutarňa.
Rozhodčí: Záleský – Daniel, Malík.
ŽK: M. Kordula, Šťavík – Chalabala, Urbánek, Galia, Sedlák, Kamenský.
Diváci: 112.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...