Ještě pár týdnů potrvá, než na hlavní rohatecké hřiště vyběhnout tamní fotbalisté. „Následující tři týdny budeme pouze zavlažovat, aby byl trávník připraven na novou sezonu,“ uvedl člen výboru.

Ten uznal, že trávník po náročné sezoně nebyl v dobrém stavu. „Dělali jsme mezinárodní turnaje pro mladší a starší přípravky, mladší žáky a dva turnaje pro mladší a starší žačky. Tyto turnaje byly rozděleny do několika víkendů. Bohužel fotbalové klání několikrát doprovázelo i nepříznivé počasí, trávník dostal pořádně zabrat,“ netajil Rezek.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) v úterním přípravném zápase zdolali na hřišti v Rohatci Podbrezovou 4:0.
Slovácko si poradilo s Podbrezovou. Kouče Svědíka obdaroval starosta Rohatce

A vzápětí prozradil, že další ročníky turnajů musí lépe rozplánovat. „Na příští rok už připravujeme dětské turnaje tak, aby mezi nimi byly větší pauzy,“ podotkl.

Do úpravy trávníku se v Rohatci nepustili hned po konci sezony, neboť na konci června zde odehrálo přípravné utkání s Podbrezovou prvoligové Slovácko. „Utkání už bylo domluvené na minulý rok, ale z důvodu tehdejší rekonstrukce hřiště, jsme přesunuli termín na letošek,“ vysvětlil Rezek.

Fotbalisté Rohatce (modrobílé dresy) přivítají na startu letní přípravy šest posil.
Rohatec přivítal šest posil. Z Rakouska přicházejí zkušenosti, ze Skalice mládí

Přípravné utkání dalšího prvoligového celku však kvůli nutné úpravě travnaté plochy muselo vedení Slavoje odmítnout. „Na spodním hřišti se u nás připravuje prvoligová Skalica, které chtěla rovněž jeden z přípravných duelů odehrát u nás, ale museli jsme odmítnout,“ řekl rohatecký šéftrenér mládeže.

I muži a dorostenci Slavoje odstartují přípravu na rezervním hřišti. „Naši muži i dorostenci začnou přípravu na spodním hřišti, po třech týdnech se následně mohou přesunout na hlavní,“ dodal Rezek.