Nováčkovi soutěže se povedl hned vstup do podzimní části, když z pěti zápasů čtyři vyhrál. „Do sezony jsme vstoupili s velkým nadšením, protože okresní přebor byl pro nás nedostačující. Nehrál se v něm fotbal, jaký jsme chtěli hrát. Myslím, že nám dost pomohlo, že nás nikdo neznal. Většina týmů k nám přijela a podcenila nás, mysleli si, že nás sfouknou jak svíčku,“ vzpomněl zkušený kouč na začátek sezony.

Pohledným fotbalem a příznivými výsledky se vnorovští fotbalisté prezentovali i ve zbytku podzimní části. Ze třinácti utkání prohráli pouze 0:1 se Ždánicemi a stejným výsledkem podlehli ještě Uhřicím. „Nikdo ze soupeřů neočekával, že udržíme takovou výkonnost i v jarní části. Je pravda, že na nás potom přišla obrovská krize, ale se štěstím jsme ji přečkali,“ oddechl si Ondra.

Fotbalisté Ratíškovic si na konci června připomínají finále poháru z roku 2000.
Fotbalové oslavy v Ratíškovicích zpestří Štajner a další bývalé hvězdy Liberce

Nepříjemné období odstartovala prohra 0:1 ve čtvrtém jarním kole na hřišti neoblíbených Ždánic, kterým Vnorovy podlehly stejným rozdílem i na podzim. Následovala remíza 1:1 se zachraňujícími se Tvrdonicemi a lídr soutěže se dostal do úzkých. „To bylo opravdu smutné období. Herně se nám vůbec nedařilo a v kabině panovala pochmurná nálada,“ prozradil vnorovský stratég.

V klíčové bitvě s přímým konkurentem o postup ze Svatobořic však Vnorovy vybojovaly za remízu 0:0 bod. „Pro psychiku hráčů byl zisk bodu ze hřišti našeho největšího konkurenta hrozně důležitý. Hráči si začali věřit, proto potom porazili Uhřice 7:1 a remizovali s nepříjemným týmem Kozojídek. V ten moment už jsem věřil, že soutěž vyhrajeme,“ neskrýval Ondra.

Fotbalisté Šardic (v bílých dresech) obrali v závěru sezony Svatobořice i Uhřice.
Nečekaně skončil boj o druhé místo ve fotbalové I. B třídě

Definitivně se o vítězství Vnorov rozhodlo v předposledním kole, kdy druhé Svatobořice prohrály derby se Šardicemi. Oslavy postupu si ale Vnorovští nechali až na závěrečný zápas s předposlední Charvátskou Novou Vsí, který překvapivě prohráli 0:2. „Pro každého trenéra je to noční můra. Když hráči vědí, že mají jistý postup, je celý tréninkový týden k ničemu. Dělali se jen blbosti a kraviny,“ zlobil se strůjce úspěchu.

Na pozápasových oslavách postupu se však nic nezměnilo. „Po příjezdu z Charvátské jsme měli na hřišti společnou večeři, předseda klubu hráčům poděkoval za sezonu a samozřejmě jsme úspěch pořádně zapili,“ smál se Ondra.

Toho nyní čeká skládání kádru pro příští sezonu ve vyšší soutěži. „Už před měsícem jsem vedení klubu oznámil seznam vytipovaných posil. Teď je jen na nich, kolik hráčů se podaří přivést. Mým trenérským přáním je pět nových tváří, ale to je opravdu jen přání. Stěžejní je pro nás návrat našich dvou odchovanců Lukáše Kočiše z Ratíškovic a Nikoly Absolona ze Slovácka,“ dodal trenér vítězného týmu.


Načítám tabulku ...