Bohužel ostatní sportovci mají smůlu. Dál zůstávají u televize bez pohybu, oblíbeného kolektivu, pravidelného tréninku i zápasu. Jenom čekají. Nyní už ne týdny, ale zase měsíce ..

Všechny sportovní soutěže v Česku se kvůli covidu-19 loni opětovně zastavily 12. října, restart je v nedohlednu. V Česku od pátku platí nový nouzový stav, plynule navazující na předchozí. Kvůli epidemii nemoci covid-19 ho v pátek vyhlásila vláda na dobu třiceti dní do 28. března.

Nikdo asi nyní nepředpokládá, že se na Velikonoce bude hrát krajský přebor. Tipuji, že ještě v květnu budou dresy schované ve skříních …

Vždyť se zase zavírají školy, sportoviště dál zůstávají osiřelé. I když se po mrazivém a zasněženém únoru blíží jaro, vláda stejně jako před rokem výrazně omezuje kontakty, nutí lidi zůstávat doma.

Jenom do práce, nikam jinam! Po cestě zpátky do obchodu s jídlem, rychle domů. Žádná zábava, kamarádi, prostě nic.

A zatímco ve většině domácností jsou takřka denně k vidění bitvy na Playstationu a jiných herních konzolích, a především chlapci nestačí ve virtuálním světě počítat úspěchy a výhry, při řádění s joysticky pomalu zapomínají, jak chutná skutečný triumf, radost ze vstřeleného gólu nebo smutek po prohraném derby s kluky ze sousedí vesnice.

Snad se konečně někdo brzy zamyslí a vrátí nejen mládež, ale i věčně hravé dospělé zpátky na plac. Všichni si to zaslouží …