Třiadvacetiletý fotbalista, který prošel mládežnické kategorie ve Slovácku, se do rodné Strážnice vrátil po angažmá ve Bzenci a Rakousku. „Měl jsem ještě další nabídky z Rakouska, ozvaly se mi i Kozojídky a Bzenec, ale mám náročnější dojíždění z Brna, kde studuju a pracuju. Bzenec mě z fotbalového hlediska ještě lákal, ale nešlo by to skloubit,“ přiznal.

Jamný má za sebou náročné období, kdy jej trápilo zranění kolene. „Měl jsem přetrhané vazy, léčil jsem se skoro rok a půl. Cítím, že koleno pořád není stoprocentní, proto by divize pro mě byla náročná. Byl to i hlavní důvod, proč jsem v zimě ze Bzence odešel do Rakouska,“ netajil zkušený středopolař.

Kamil Horňáček (vlevo) je předseda strážnické pobočky fanklubu Sparty Praha.
Strážnická vlajka v klipu Sparty. Vyjíždíme 7 hodin před zápasem, říká Horňáček

Ten je ve staronovém klubu zatím spokojený. „Ve Strážnici se teď buduje něco nového, opravil se areál a vedení se snaží zvednout i fotbalovou stránku. Tím, že jsem tady jako malý začínal, chtěl jsem jim k tomu pomoct,“ zdůraznil Jamný.

Spolu s Jakubem Nedorostkem, který přišel do Strážnice v létě z Ratíškovic, patří mezi nejzkušenější hráče mužstva. „Vůdčí roli v kabině vnímám, cítím to i na mladších hráčích, kteří poslechnou, když se jim snažím poradit. Někdy nad tím zbytečně moc přemýšlím, což je pro mě náročnější, ale role lídra kabiny se mi líbí,“ usmál se.

Vstup do nového ročníku C skupiny I. B třídy se však Jiskře příliš nepodařil. Z úvodních třech duelů vyšla třikrát bodově naprázdno. „Náš velký problém je tréninková morálka. Kolikrát jsme skládali tým na poslední chvíli v pátek na tréninku. I když v těch zápasech jsme měli i smůlu, protože soupeř dal vždy vítěznou branku až v posledních minutách,“ vzpomněl Jamný.

Mutěnický trenér Libor Snopek uviděl červenou kartu při penaltovém rozstřelu.
Rarita v krajském poháru. Trenér dostal červenou kartu při penaltovém rozstřelu

Ten už vyhlíží utkání sedmého kola, které Jiskra odehraje v sobotu 16. září od půl jedenácté dopoledne ve Svatobořicích-Mistříně. Tento duel vyhrál hlasování v projektu Náš fotbal a bude jej v přímém přenosu vysílat televizní stanice ČT sport. „Jsme rádi, že si můžeme něco takového vyzkoušet, pro všechny se jedná o úplně neznámou věc. Myslím, že to bude fajn zážitek,“ doufal kanonýr víkendu.

Nový kapitán Strážnice se těší na pozápasové ohlasy. „Věřím, že bude po zápase spousta ohlasů od fanoušků, známých, kamarádů a bývalých spoluhráčů, kteří se budou v televizi dívat. Doufám, že to zvládneme vítězně, aby ohlasy byly pozitivní,“ uzavřel Jamný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...