Mladý středopolař patří mezi odchovance Milotic, které po loňském sestupu z I. A třídy přezimovaly na páté příčce C skupiny I. B třídy. Hned v úvodu přípravy ve čtrnáctém celku krajského přeboru pocítil rozdíl dvou tříd. „Všechno je daleko rychlejší. Soupeři rychleji dostupují, balon jde hned od nohy. Před rokem jsme v Miloticích hráli I. A třídu, který byla rychlá, ale krajský přebor je ještě úplně něco jiného,“ přiznal.

Nabídka od vinařů byla pro něj lákavá i kvůli podmínkám pro zimní přípravu. V Mutěnicích využívají loni zrekonstruované hřiště s umělou trávou. „Chtěl jsem v zimě víc trénovat na hřišti a v Mutěnicích je umělka. V Miloticích trénujeme kombinovaně na umělce, v tělocvičně a běháme v zámecké zahradě,“ vysvětlil Nedvědický.

Toho oslovil před časem trenér Jaroslav Munzar. „Byli jsme domluvení už delší dobu, že tady aspoň vyzkouším zimní přípravu. Zatím se mi to tady jeví dobře,“ pravil záložník.

S jedinou novou tváří je hlavní kouč spokojený. „Rozhodně by pro nás byl velkou posilou, myslím, že i jemu se tady líbí. S Miloticemi budeme o jeho příchodu určitě jednat,“ hlásil Munzar.

Jaké pocity má ze dvou odehraných zápasů v mutěnickém dresu Nedvědický? „Z mé strany to ještě trošku vázne, ale věřím, že to půjde nahoru. Příprava je ještě dlouhá,“ podotkl.

Jeho ostud závisí i na ostatních hráčích Milotic, kteří jsou na zkoušce v jiných klubech. Michal Macháček bojuje o místo v divizní Břeclavi, o Zdeňka Bartoně je rovněž zájem ve vyšších soutěžích. „Vedení Milotic pustí jen jednoho. Klukům bych to samozřejmě přál, ale uvidíme, jak to dopadne,“ nechtěl Nedvědický předbíhat.

Pokud by před jarní části přece jenom změnil dres, v krajském přeboru narazí na bývalé spoluhráče z Milotic, kteří hrají za ratíškovický Baník. „V Ratíškovicích je Robin Dobeš nebo David Antoš, se kterými jsem hrával v Miloticích. Znám tam i další kluky, protože jsem tam prošel mládežnickými kategoriemi,“ zdůraznil.

Do Mutěnic ho to však v současné době táhne víc. „V krajském přeboru jsou déle. Sice se teď zachraňují, ale je tady dobré zázemí i kolektiv,“ uzavřel Nedvědický.

Jindřich Nedvědický po sestupu Milotic z I. A třídy

Milotický záložník Jindřich Nedvědický hodnotí duel s Kohoutovicemi. | Video: Kryštof Neduchal