Bývalého útočníka Ořechova, Bzence či Hodonína oslovilo hned sedm klubů. „Volali mi ze Šardic, Velkých Pavlovic, Krumvíře, Mutěnic, Ratíškovic, Břeclavi a Dubňan,“ jmenoval zájemce.

Po konci v Rohatci Jüstel jednotlivé nabídky zvážil a rozhodl se pro Dubňany. „Z Baníku se mi poprvé ozvali asi tři čtyři zápasy před koncem sezony. Bylo to příjemné rozhodování, ale nakonec zvítězily osobní priority. Začínám stavět barák, musím být pořád poblíž Dolních Bojanovic. Vezme mi to spoustu času i energie, navíc mám dvě malé děti,“ vysvětlil kanonýr.

Kouč Viktor Linhart skončil na lavičce fotbalisté Rohatce.
Linhart skončil na lavičce Rohatce. Vedení představilo nového trenéra

Nabídky Mutěnic, Ratíškovic či Krumvíře jej po sportovní stránce příliš neoslovily. „Nad Ratíškovicemi a Mutěnicemi jsem ani moc nepřemýšlel. Když jsme s Rohatcem proti nim hráli v přípravě, nikdy jsme neprohráli, vždycky to byly hodně vyrovnané zápasy. Proto mě krajský přebor moc nelákal,“ tvrdil Jüstel.

Ten odolal i vábení ambiciózních Šardic. „Ve hře byly i Šardice, ale tam nebyla jistota posunu I. A třídy, nakonec do ní ani nepostoupily. Myslím, že v I. A třídě jsem stále nadstandardní a byla by škoda hrát ve čtyřiadvaceti I. B třídu,“ zdůraznil.

Nadějného fotbalistu, který si ve Slovácku zahrál dorosteneckou ligu a následně ve Bzenci divizi, lákala nabídka Břeclavi. Kvůli prioritám ji však odmítl. „Kdybych neměl rodinu na prvním místě, šel bych do Břeclavi za trenérem Malárem. Vím, že je to super trenér i člověk. S tréninky a herním vytížením bych na divizi určitě stále měl,“ uvedl Jüstel.

Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) slavili postup do I. A třídy, kde si po roce znovu zahrají třeba proti regionálnímu rivalovi Vnorovům.
Los B skupiny I. A třídy: V soutěži pět nových týmů, na úvod tři derby

Pokud bude pokračovat v povedených výkonech, v posun do vyšší soutěže v následujících letech stále věří. „Za pár let se třeba ještě nějaké nabídky z vyšší soutěže dočkám. Barák už bude postavený a holky budou trošku starší. Neříkám, že v I. A třídě nebo v Dubňanech zůstanu na vždycky, ale nechci předbíhat,“ pravil forvard, jenž v minulé sezoně nastřílel za sedmadvacet zápasů jedenadvacet branek.

Třetí nejlepší kanonýr skončeného ročníku B skupiny I. A třídy přichází do Dubňan napravit desáté místo. „Sám nevím, proč Dubňany skončily na spodku tabulky. Doufám, že z nějakého procenta pomůžu i já, ale fotbal je kolektivní sport, který hraje jedenáct lidí. Na jaře Rohatec porazily 6:2 a to jsme byli čtvrtí a Dubňany byly třetí od konce. Byl jsem zaražený, že tak kvalitní kádr byl na spodních příčkách,“ krčil rameny Jüstel.

Ve Svatobořicích-Mistříně oslavili 90 let fotbalu.
Sigi Team přilákal do Svatobořic-Mistřína 750 diváků. Neskutečné, nechápal Vízek

K lepšímu umístění má Baník dovést nový trenér Tomáš Příkazský, kterého doplní Petr Šabo. Klub navíc před zahájením letní přípravy přivedl kromě Jüstela další dva nové hráče. „S novým trenérem už jsem mluvil, vypadá jako super chlap. Ještě přišli Peťa Šturma s Davidem Štosem. Věřím, že zapadneme do týmu a budeme hrát do pátého místa,“ přál si forvard.