Osmadvacetiletý záložník své spoluhráče před zápasem patřičně namotivoval. „Do kabiny jsem za vítězství vypsal odměnu. Dal jsem klukům i možnost, ať si sami vyberou, co mám přinést. Nechali to na mně, takže něco vymyslím,“ prozrazuje fotbalista, jenž má za sebou i angažmá v Hodoníně.

Byl to právě od, kdo otevřel skóre do té doby remízového duelu. V 75. minutě si naskočil na roh Dalibora Koštuříka a hlavou nedal brankáři šanci. „Ze vstřelené branky mám smíšené pocity. Kdybych ji dal v jiném zápase, byl bych šťastnější. Ratíškovice mě fotbalově vychovaly, na to nemůžu zapomenout,“ uznává Koplík.

Fotbalisté Ždánic (v zelených dresech) vyhráli v Charvátské Nové Vsi 3:1.
FOTOGALERIE: Ždánice vyhrály v Charvátské Nové Vsi. Domácím chybělo devět hráčů

Respekt k bývalému klubu prokázal přímo na hřišti, když bezprostředně po vstřelené brance poslal domácím fanouškům omluvná gesta. „Spoluhráči mě objali, poplácali po ramenou, ale neměl jsem potřebu dávat najevo zbytečně přehnané emoce,“ praví mutěnická opora.

Proti Ratíškovicím se netrefil poprvé. „V Mutěnicích působím od sezony 2015/2016 a proti Ratíškovicím už jsem několikrát nastoupil. Vybavuji si, že jednou jsem se proti nim trefil v poháru, ale krajském přeboru je to poprvé,“ říká Koplík, který se trefil v sezoně počtvrté.

Fotbalisté Ratíškovic (v modrých dresech) podlehli v derby krajského přeboru Mutěnicím 0:3.
OBRAZEM: Mutěnice vyhrály derby v Ratíškovicích. Kouč Zemánek nabídl rezignaci

Kolik měl vlastně nejsledovanější hráč zápasu v hledišti příznivců? „Přišlo se podívat hodně známých, pozval jsem přítelkyni, rodinu, kamarády. Taťka hrával odjakživa fotbal a všichni tři starší bratři taky. Dle jejich slov fandili v derby výjimečně Mutěnicím,“ dodává s úsměvem záložník dvanáctého celku krajského přeboru.