Devětatřicetiletý záložník, který posledních devět sezon táhl ofenzivu Rohatce, oznámil konec kariéry ještě před koncem minulé sezony. „Na fotbal jsem nezanevřel, ale honit už se nechci. Když mám čas, na domácí zápasy Rohatce jezdím,“ prozradil.

Přestože mu fotbal zatím nechybí, ve volném přestupovém okně zamířil do hodonínského Nesytu, který hraje na Hodonínsku III. třídu. „V Nesytu jsem zapsaný, ale zatím nehraju a možná už ani nebudu. Nechal jsem si to jen jako zadní vrátka,“ vysvětlil Homola.

Fotbalisté Rohatce (v modrém) oslavili 95 výročí exhibicí se Starou gardou Slavie Praha.
VIDEO: Rohatec oslavil 95. výročí fotbalu exhibicí s legendami Slavie

Ten chválil atmosféru na sobotním výročí v Rohatci. „Je to výborná akce. Zahrál jsem si už předzápas za staré pány, i to je pro mě náročné. Těší mě, kolik fotbalových kapacit kolem sebe vidím,“ netajil.

Bývalí spoluhráči jej nakonec nominovali i do exhibičního zápasu se starou gardou pražské Slavie. „Kluci mě oslovili asi čtrnáct dní před akcí, protože někteří hráči z áčka se zranili a jiní jsou na dovolené. Pozvánka mě nesmírně potěšila,“ podotkl Homola. 

Radek Homola v rozhovoru s televizním komentátorem Pavlem Čapkem

Zdroj: Kryštof Neduchal

Kteří fotbaloví internacionálové se v sešívaném dresu na Hodonín představí, však neřešil. „Sestavu Slavie jsem se dozvěděl až před zápasem. A jelikož jsem fanoušek Baníku Ostrava, tak mě to ani neláká (smích). Ale rád vidím bratry Doškovy,“ dodal.