Jedinou novou tváří v kabině nováčka I. A třídy je zkušený gólman Lukáš Maňák, jenž přišel ze Žádovic. „Byla to vynucená změna, protože Roman Grombíř se rozhodl, že půjde s přítelkyní do Prahy,“ vysvětlil trenér.

Třicetiletý brankář v minulosti chytal za Hodonín, Blansko, Bzenec či Vrchovinu. „Lukáše znám jako spoluhráče, pak jsem jej trénoval i ve Bzenci. Myslím, že tak kvalitní brankářskou dvojku jako je Marada s Maňákem, nemají ani celky ve vyšších soutěžích,“ tvrdil Hrotek.

Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy.
VIDEO: Bujaré oslavy v Kozojídkách. Jízda na koních, mužský sbor a doutníky

Kromě Grombíře však v klubu, který nese nově název SK Britterm Kozojídky, skončili i Lukáš Prajza a Luboš Janík. „Lukáš skončil z rodinných důvodů, ale odchod Luboše mě mrzí, protože s jeho přestupem do Rakouska jsme nepočítali. Byl to náš druhý nejlepší střelec,“ podotkl zkušený stratég.

Devětadvacetiletý Janík skončil v minulé sezoně se třiadvaceti brankami na čtvrtém místě v tabulce kanonýrů. Jeho spoluhráč Bohumil Vardan, jenž získal korunu krále střelců, vsítil pouze o čtyři branky víc. „Byl jeden z našich nejrychlejších hráčů, v tomto směru nám bude určitě chybět,“ uznal Hrotek.

Zatímco na odchod gólmana vedení klubu zareagovalo, do pole nikdo nový nepřišel. „Jednali jsme s několika hráči, ale úplně to nedopadlo. Vzhledem k tomu, že už není volný přestupový termín a hráčů moc není, byla by spíš náhoda nebo překvapení, kdyby ještě někdo přišel. Samozřejmě bych si jednoho až dva nové hráče přál, ale moc to nevidím,“ pravil bývalý prvoligový obránce.

Erik Puchel zahájil přípravu s fotbalisty Hodonína.
V Karviné hrál ligu s Dresslerem, teď ho vábí Hodonín. Chci zůstat, hlásí Puchel

Jednou z možností byl i návrat exligového záložníka Tomáše Ťoka z Rakouska, jenž v klubu před dvěma lety hrál. „S Tomášem jsme něco řešili, ale představy obou stran se moc neblížily. Jako trenér bych jej rád přivítal, když u nás hrál, hodně zápasů tenkrát rozhodl. Kvalitou jej řadím minimálně do druhé ligy, ale jeho návrat do Kozojídek nyní není aktuální,“ prozradil Hrotek.

Jeho svěřenci zahájili přípravu 11. července a trénují třikrát týdně. V prvním přípravném duelu změří síly v sobotu s Kunovicemi, následně vyzvou Staré Město a Ratíškovice B.

Fotbalisté Bzence (v bílém) porazili rezervu Líšně.
Fotbalisté Bzence nadělili Líšni pět branek. Bekera překvapili testovaní hráči

V podzimní části I. A třídy se domácím fanouškům představí Kozojídky pouze v jednom zápase, když ve druhém kole 13. srpna přivítají Vnorovy. „Areál čeká rekonstrukce, kabiny se kompletně zbourají. Odehrajeme jeden domácí zápas a ostatní podzimní duely nás čekají na hřištích soupeřů, v jarní části se to pak zase otočí,“ dodal lodivod.