„Máme velkou radost, nečekali jsme, že to celé vyhrajeme," radovali se třeba Richard Křižka a Marek Burian z vítězného týmu základní a mateřské školy Veselá v kategorii malotřídek, kde zápolily jak školy z Jihomoravského, tak Zlínského kraje.

V konkurenci malotřídek ze dvou krajů uspěl jejich tým i díky tomu, že většina hráčů z týmu se věnuje fotbalu i na klubové úrovni. Ve finále vyhrál tým z Veselé 5:2 nad základní a mateřskou školou z Dražovic na Vyškovsku. „Připravovali jsme se na turnaj i v klubech, hrajeme fotbal a jednou se chci stát fotbalistou, největší zážitek pro mě bylo finále," přesvědčoval Křižka.

Kvůli postupu do finále veseští školáci ani nezastihli hvězdného záložníka Zbrojovky Michala Ševčíka, který se odpoledne dobrou hodinu podepisoval zájemcům. „Hráli jsme zápas," přiblížil Burian.

V kategorii čtvrtých a pátých tříd se z triumfu ještě dlouhé minuty po skončení turnaje radovali zástupci základní školy z Dubňan na Hodonínsku, kteří ve finále na penalty uspěli proti základní škole z Modřic. „Pocity jsou skvělé, líbilo se mi, jak kluci hráli jeden za druhého a přesně to, co jsme si řekli. Chtěli jsme dokázat, že v Dubňanech fotbal umíme," radoval se učitel tělocviku a jeden z trenérů výběru Jan Zelený.

Jeho svěřence tak po zvládnutém okresním a krajském kole čeká republikové finále, které se uskuteční pod názvem Svátek fotbalu 29. a 30. května na stadionu 1. FC Slovácko v Uherském Hradišti. „Pojedeme tam s největšími ambicemi, fotbal hrát umíme a chceme to dokázat. Líbí se mi systém tohoto turnaje, okresní i krajské kolo bylo perfektně zorganizované," ocenil Zelený.

Do počtu nehodlají být při republikovém finále ani zástupci z Veselé. „Chceme to tam vyhrát," dodal Burian.

Výsledky krajského finále McDonald´s Cupu v Brně
Kategorie M (malotřídky): 1. ZŠ a MŠ Veselá, 2. ZŠ a MŠ Dražovice, 3. ZŠ a MŠ Nenkovice
Kategorie A (1.-3. třídy): 1. ZŠ mládeže Znojmo, 2.ZŠ a MŠ Střelice, 3. ZŠ a MŠ Blatnice pod svatým Antonínkem
Kategorie B (4. a 5. třídy): 1. ZŠ Dubňany, 2. ZŠ Modřice, 3. ZŠ Slovácká, Břeclav