Ten odehrál v břeclavském dresu už dva přípravné zápasy. V prvním MSK podlehlo 2:6 devatenáctce Zbrojovky, v sobotu pak neudrželo poločasové vedení a padlo s Mutěnicemi 3:4. „Velmi kvalitní výkon obou týmů. První půlka měla skončit 6:2 pro nás, bohužel jsme neproměnili šance, proto jsme vedli jen o gól,“ ohlédl se za úvodem sobotního duelu, který se hrál na mutěnické umělé trávě.

Břeclavský kouč Radomír Víšek chtěl vidět v zápase všechny hráče, tudíž v poločasové přestávce prostřídal kompletní jedenáctku. „O poločase se vyměnila celá sestava, nastoupili i dorostenci, aby se vědělo, kdo na tom jak je,“ podotkl Macháček.

Fotbalisté Ratíškovic na úvod zimní přípravy porazili 10:4 Štítnou nad Vláří.
Ratíškovice zahájily přípravu vítězně. Štítnou deklasovaly deseti góly

Nadějný odchovanec Kyjova se zatím sžívá s rychlejším tempem hry. „Je to ohromný skok, má to úplně jiný drajv. Pořád se do toho dostávám, stále cítím, že v tom ještě nejsem,“ přiznal.

Po povedeném podzimu, kdy ve třinácti zápasech v dresu Milotic pětkrát skóroval, věří, že si může místo v kádru divizního celku pro jarní část vybojovat. „Odehrajeme ještě dva přípravné zápasy, po kterých nám řeknou, kdo zůstane v týmu,“ netajil.

Stejně jako v Miloticích nastupuje v Břeclavi na pozici ofenzivního záložníka. „Pozičně se pro mě nic nezměnilo,“ pravil spokojeně Macháček.

Lanžhotští fotbalisté (v červeném) porazili 4:2 Blansko.
Lanžhot si připsal skalp třetiligového Blanska. Na zkoušku přišel ligový gólman

Bez ohledu na finální rozhodnutí bere zimní přípravu s divizním celkem jako velkou zkušenost. „Pokud by to nedopadlo a vrátil bych se do Milotic, věřím, že přijdu zkušenější a mužstvu pomůžu svými výkony,“ dodal.


Načítám tabulku ...