Čtvrté Kozojídky, které měly před posledním duelem tříbodovou ztrátu na druhé Svatobořice, spoléhaly na to, že Svatobořice i třetí Uhřice své utkání prohrají. To se také stalo, jenomže nejdůležitější krok svěřenci Richarda Hrotka neudělali, nedokázali vyhrát na hřišti Velkých Bílovic.

Přestože na Břeclavsku po čtyřiceti minutách hry díky brankám Davida Doležala a vlastní brance Dominika Šmídy Kozojídky vedly 2:0, utkání skončilo remízou 2:2. „Ze zápasu jsme měli trošku strach, protože Kozojídky jsou na jaře absolutně nejlepším týmem. Hrají nejhezčí fotbal a u nás to potvrdily. Nám bohužel chyběli tři hráči ze základní sestavy a soupeř nás jasně přehrával,“ přiblížil utkání bílovický trenér Přemysl Kovář.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Procházka je šampionem UFC. Teixeiru „uškrtil“ v pátém kole

Jeho svěřenci snížili na rozdíl jediné branky těsně před přestávkou, když Ondřej Gábor proměnil pokutový kop. „V poločasové přestávce jsme změnili taktiku. Nechali jsme záměrně hrát soupeře, zahustili jsme střed hřiště a spoléhali jenom na brejky. To se nám nakonec vyplatilo,“ usmál se domácí lodivod.

Velké Bílovice totiž v 63. minutě zásluhou Davida Strnada srovnaly a skóre 2:2 se už nezměnilo. „Dost možná jsme způsobili, že Kozojídky nepostoupí. Pokud by u nás vyhrály a postupovaly by opravdu dva týmy, tak jsme je touto remízou připravili o postup,“ vysvětlil Kovář.

Možnost posunu na druhou příčku nevyužily ani Uhřice, které podlehly Šardicím na jejich hřišti 0:2. „První poločas jsme byli jasně lepší a vstřelili dva góly. Ve druhé půli už nám vázla kombinace, ale výsledek jsme si pohlídali,“ pravil šardický stratég Ivan Šerfözö.

Letošního ročníku "rally mezi vinohrady" se zúčastní 105 závodních dvojic.
Na hustopečské rally se představí i sedminásobný vítěz Kopecký

Jeho svěřenci si připsali po vítězství nad Svatobořicemi další cenný skalp favorita. „Morálka mužstva šla v závěru sezony nahoru. Hráči nehrají sami za sebe, ale za tým. Uhřičtí vyznávají bojovný styl hry a jsou silní v osobních soubojích. V první půlce ale odstoupil hrající trenér Tomáš Valihrach a nejlepší střelec mužstva Jakub Neumann zůstal pouze na střídačce. To se na jejich hře projevilo,“ neskrýval šardický kouč.

Na druhém místě tak zůstal svatoborský Spartak. Ten měl situaci ve svých rukou a nemusel se ohlížet na ostatní protivníky, podmínkou však bylo vítězství svěřenců Filipa Pochylého ve Ždánicích. Po dvaceti minutách hry vedly Svatobořice zásluhou Dalibora Adamce a Adama Čechovského už 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ve druhé půli však přišel herní kolaps hostů a Ždánice zápas otočily na 4:3. „Nezačali jsme příliš šťastně, soupeře jsme vlastními chybami pustili do vedení. Vzpruhou pro nás byla proměněná penalta těsně před odchodem do šaten, kdy jsme snížili na 2:3. Ve druhé půli Svatobořice přestaly běhat a my jsme zápas otočili,“ popsal vývoj zápasu ždánický kouč Kamil Štipčák.

Králi letošního ročníku nejvyšší krajské soutěži se stali fotbalisté Bohunic.
Fotbalová sezona ve finiši: O titul se bojuje v A třídě, o záchranu v B třídě

Jeho svěřenci tak odčinili vysokou porážku 2:7 z minulého zápasu ve Tvrdonicích. „Chtěli jsme všem dokázat, že se ve Tvrdonicích jednalo pouze o ojedinělý výpadek. Věřím, že jsme se vítězstvím nad Svatobořicemi rozloučili důstojně s letošní sezonou a potěšili všechny naše fanoušky,“ dodal trenér ždánického Kova.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...