Poslední domácí duel sezony odehrály Kozojídky netradičně v sobotu, důvod byl však pochopitelný. „Po utkání máme naplánované postupové oslavy, proto jsme si zápas přeložili z neděle na sobotu. Vstávat po oslavě druhý den do práce by nebylo jednoduché,“ usmál se bývalý prvoligový fotbalista.

Vítěz soutěže od úvodu duelu plnil roli favorita. Po dvou trefách Lubomíra Janíka a brance Adama Polláka bylo už po půlhodině hry téměř rozhodnuto. „Podařilo se nám vstřelit tři branky, ale chtěli jsme zaznamenat kýžený stý gól v sezoně. Ve druhém poločase jsme však po prostřídání polevili z tempa a hráli proti větru,“ pravil Hrotek.

Fotbalisté Tvrdonic (v modrém) podlehli 0:3 Kozojídkám.
OBRAZEM: Tvrdonice s lídrem dlouho držely krok. Kozojídky rozhodly v závěru

Vytoužené sté branky se domácí nedočkali, naopak pět minut před koncem gólman David Marada podrazil pronikajícího útočníka soupeře a strážnický Pavel Harašta z penalty snížil. Kozojíky inkasovaly teprve druhou branku v jarní části. „Vždycky obdržená branka mrzí. Ještě v poločase jsem kluky upozornil, abychom neinkasovali, ale nechci hrát na nulu a vstřelil jednu branku. Radši jednou inkasujme a dejme čtyři branky,“ tvrdil zkušený stratég.

Pokutový kop Pavla Harašty

Zdroj: Kryštof Neduchal

Ten po závěrečném hvizdu ocenil sympatický výkon Strážnice. „Musím Strážnici pochválit, hodně mě překvapila, hrála opravdu solidní fotbal. Vždycky když měla příležitost, šla do nebezpečného protiútoku,“ chválil Hrotek hosty.

Přestože Kozojídky čeká ještě závěrečný duel sezony na hřišti Velké nad Veličkou, v klubu už se připravují na nový ročník v I. A třídě. Kvůli rekonstrukci zázemí odehrají Kozojídky pravděpodobně většinu podzimních zápasů na hřištích soupeřů. „Předběžně jsme domluvení s Jihomoravským krajským fotbalovým svazem, že první dva zápasy nové sezony odehrajeme doma a zbytek podzimu na hřištích soupeře,“ prozradil starosta Kozojídek Otakar Březina.

Kozojídský záložník Bohumil Vardan hodnotí duel se Strážnicí

Zdroj: Kryštof Neduchal

U fotbalové hřiště klub postaví nejprve nové kabiny, následně vybuduje na podélném břehu i tribunu, která momentálně v Kozojídkách chybí. „Už to máme naplánované, kapacita tribuny k sezení bude zhruba pro sto lidí. Budeme hrát I. A třídu, zázemí by mělo mít nějaké parametry,“ dodal.

SK Kozojídky - TJ Jiskra Strážnice 3:1 (3:0)
Branky: 18. a 26. Janík, 20. Pollák - 85. z pen. Harašta.
Rozhodčí: Malík - Ťok, Večeřa.
ŽK: Marada, J. Zbytek, Janík - Stanislav, Chlud, Soukup, Marčík.
Diváci: 185. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...