Ten se musel v létě vypořádat s odchody Františka Lamáčka, který zamířil do Šardic, a Martina Maňáka, jenž přestoupil do Hroznové Lhoty. S týmem se nepřipravuje ani křídelník Richard Svoboda, který je na testech v divizním Lanžhotě. „Situaci samozřejmě řešíme, pokud Richard odejde, musíme sehnat adekvátní náhradu,“ věděl zkušený stratég.

Pod Búdy zatím dorazil pouze obránce Tomáš Jungwirth z Hodonína. S mužstvem se dále připravují Sebastian Kaizar z Břeclavi, Michal Bruce z Čejkovic a Kryštof Petrásek, jenž naposled hrál v Rakousku. „Těžko se mi noví hráči hodnotí, jsme ve fázi, kdy zkoušíme. Nemůžu říct, jestli se někdo jeví dobře, nebo špatně,“ nechtěl předbíhat Snopek.

Fotbalisté Hluku (modré dresy) v přípravném zápase deklasovali Ratíškovice 8:1.
Hluk dál ničí soupeře z Hodonínska. Ratíškovice smetl osm brankami

Mutěnice čeká poslední přípravný duel v sobotu, kdy se představí od půl šesté večer na hřišti Hroznové Lhoty. V sobotu 5. srpna pak odehrají první kolo krajského poháru s vítězem z dvojice Šardice – Dubňany. „Chybí mi v naší hře jednoduchost, místo abychom si nahráli prvním druhým dotykem, vymýšlíme zbytečné kličky nebo zbytečné nahrávky domů. Do začátku krajského přeboru máme ještě dva zápasy, snad si to sedne a bude to lepší,“ přál si trenér.

Spokojenější byl po středečním utkání jeho protějšek na velkopavlovické lavičce. „Do zápasu jsme vstoupili z plné přípravy, v úterý jsme normálně trénovali, kluky jsem nijak nešetřil. Máme nové hráče, malinko jsme změnili herní styl, myslím, že jsme víc na balonu. Zatím jsem s přípravou spokojený, ale až soutěž ukáže, jak na tom jsme,“ pravil hostující lodivod Stanislav Hřiba.

Fotbalisté Strážnice (v červeném) přivítali zvučné posily.
Strážnice zkvalitnila tým. Lípu doplní posily z Rakouska a krajského přeboru

Jeho celek v letní pauze posílili David Beneš z Moravského Žižkova, Tomáš Měřínský ze Ždánic a Jakub Gremmel z Brumovic. „Všichni tři mají vazby na Velké Pavlovice, Tomáš s Kubou u nás už v minulosti dokonce hráli. Snažíme se tvořit tým z hráčů z okolí, kteří k našemu klubu něco cítí,“ neskrýval kormidelník.

Citelnou ztrátou však bude odchod nejlepšího kanonýra mužstva z minulé sezony Jána Vrablice, který pomohl dvaadvaceti brankami k šesté příčce B skupiny I. A třídy. „Vrablic byl náš nejlepší střelec, ale vrátil se zpět na Slovensko, kde bude hrát za béčko Myjavy,“ prozradil Hřiba.

Kromě něj bude Slavoji chybět i Richard Biksadský. „Ríša přerušil kvůli studijním povinnostem aktivní kariéru,“ vysvětlil lodivod.

Cíl Velkých Pavlovic pro nadcházející sezonu je jasný. „Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky, ale hlavně hrát hezký fotbal, na který budou rádi chodit fanoušci,“ uzavřel Hřiba.

FK Mutěnice – TJ Slavoj Velké Pavlovice 1:2 (1:1)
Branky: 17. Mokruša – 43. Bulíček, 50. Vejvančický