„Na pohárový finálový zápas proti Liberci vzpomínám často a s radostí. Jsem rád, že jsem mohl takové utkání odehrát. Naši fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, byl to nezapomenutelný zážitek,“ říká dnes jednapadesátiletý Oršula, který žije v obci Lehota pod Vtáčnikom kousek od Prievidze, kde trénuje i pracuje.

Na starosti má prvoligové starší žáky U14. Je zaměstnancem jedenáctého největšího města na Slovensku. „Jsem vedoucím sportovišť. Na starosti mám nejen fotbalový stadion, ale i koupaliště,“ říká.

S manželkou Evou má sedmnáctiletého syna Jonáše, který se rovněž věnuje fotbalu. „Hraje za mladší dorost Nitry,“ informuje.

close FK Baník Ratíškovic slaví výročí devadesáti let od založení fotbalu v obci. info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in FK Baník Ratíškovic slaví výročí devadesáti let od založení fotbalu v obci.

Oršula i po letech na angažmá v Ratíškovicích moc rád vzpomínám. „Nejen na trenéra Paličku, ale i fanoušky a perfektní spoluhráče,“ uvedl.

Po konci v Baníku zamířil do Slovanu Bratislava, kde si ale vážně poranil koleno a profesionální kariéru musel ukončit.

Ve federální lize a české nejvyšší soutěži odehrál za Duklu Praha 52 zápasů, ve kterých si připsal dvě branky. Na Slovensku v dresu Prievidze odehrál 102 utkání a dal v nich sedm gólů.

Fotbalem už se dál bavil jenom v nižších rakouských soutěžích, nyní se v Prievidzi věnuje trenéřině.

V kontaktu zůstává se spoluhráči Petrem Zemánkem, Michalem Hýbnerem a také s věrným fanouškem Davidem Šťavíkem.

Na odvetu památného finále se náramně těší. „Nepochybuji, že zápas za pomoci skvělých fanoušků zvládneme,“ je přesvědčený.

Také slovenský sympaťák se fanouškům představí v sobotu 25. června v Ratíškovicích na oslavách výročí devadesáti let od založení fotbalového klubu.

Hlavním bodem programu je odvetný finálový zápas finále ČMFS proti Slovanu Liberec z roku 2000, oba týmy nastoupí v původních sestavách.

Akci odstartuje v areálu Baníku turnaj přípravek kategorie U6/U7, odpoledne je na programu i derby starých gard Ratíškovic a sousedních Dubňan. Součástí je také autogramiáda hráčů památného finálového utkání, vše zakončí večerní taneční zábava.

close FK Baník Ratíškovic slaví výročí devadesáti let od založení fotbalu v obci. info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in FK Baník Ratíškovic slaví výročí devadesáti let od založení fotbalu v obci.