Desátý celek krajského přeboru, který má dvanáctibodový náskok před poslední Lednicí, zahájil zimní přípravu pod novým koučem, kterým se stal dosavadní stratég ratíškovické rezervy Tomáš Vacenovský. „Jeho asistentem dál zůstává Zdeněk Koch, který spolupracoval už předtím s trenérem Zemánkem,“ podotkl funkcionář.

Béčko Baníku však o svého trenéra nepřijde. „Domluvili jsme se, že budou trénovat spolu. Z přípravek jsme navíc k béčku přesunuli do funkce vedoucího a v budoucnu možná i trenéra Zdeňka Zemánka,“ prozradil Koplík.

Michal Škrabko skončil na lavičce fotbalistů Krumvíře
Škrabko končí na lavičce Krumvíře. S novým koučem přichází zvučné posily

Co očekává vedení klubu v jarní části krajského přeboru od A mužstva? „Pevně věřím, že se kluci semknou, uhrají nějaké body a udrží své místo v tabulce. To je naše priorita,“ zdůraznil.

Na úterním zahajovacím tréninku se hlásila i staronová posila Martin Lacko. „Nebyl ve Slovácku spokojený, už na konci podzimu řekl, že se chce k nám vrátit,“ netajil Koplík.

Ofenzivní řady posílí i útočník David Marcián, který se opět zapojil do plného tréninku. „Na začátku podzimu byl na studijním pobytu v Americe a pak laboroval se svalovým zraněním. Moc toho neodehrál,“ vysvětlil předseda.

Pavel Simandl (v modrém) se z Rakouska vrátil do Lednice.
Lednice zbrojí na záchranu. Z Rakouska se vrátil zkušený Simandl

Ten nevyloučil ani další posílení. „S některými hráči stále jednáme, ale nechci předbíhat. Možná to vyjde až v létě,“ dodal Koplík.

Ratíškovice odehrají první přípravný duel až 10. února ve Štítné nad Vláří, kde budou na soustředění. Následně vyzvou Dubňany, Holíč a Střelice.


Načítám tabulku ...