„V hale nám to nevadí, jsme na ni zvyklí z vánočních turnajů. Pro nás je to takové zpestření. Tolik se neběhá jako venku, takže nám starším to i vyhovuje,“ uvedl Siegl, který na Slovácko přivezl exkluzivní sestavu.

Halový turnaj veteránů ve fotbale nad 50 let v Hodoníně
Celkové pořadí:
1. Sigi Team (17:11 – 10 bodů), 2. Iskra Holíč (12:9 – 7 bodů), 3. Jiskra Kyjov (11:11 - 5 bodů), 4. Slavoj Rohatec (8:10 - 4 body), 5. Slovan Hodonín (9:16 – 1 bod)
Nejlepší brankář: Ladislav Nezval (Slovan Hodonín)
Nejlepší hráč: Rudolf Holec (Holíč)
Nejlepší střelci: Petr Švancara (Sigi Team), Miroslav Čada (Slovan Hodonín) – 7 branek

Jelikož pořadatelé letos byli tolerantnější ohledně věku, mohli nastoupit i hráči ročníku 1977 či těsně starší, takže v sestavě Sigi Teamu kromě veteránů Antonína Panenky, Ladislavů Vízka či Maiera nechyběli ani Petr Švancara, Miroslav Matušovič, Rudolf Otepka, Petr Voříšek či Jaroslav Černý.

„Když to vezmeme průřezem české kopané, tak si myslím, že tam je všechno. Jsem rád, že kluci, které jsem oslovil, přijeli a akci si užili,“ prohlásil Siegl.

Jeho tým posbíral v Hodoníně skoro všechny trofeje, individuální ocenění. Nejlepší střelcem byl Petr Švancara, který nastřílel stejně jako známý okresní bombarďák Miroslav Čada sedm branek. Nejstarším hráčem byl Antonín Panenka. Mistru Evropy z roku 1976 je už třiasedmdesát let, přesto ho kamarádi přemlouvat k účasti na podobných akcích nemusí.

Na jižní Moravu přijel rád. „Znám to tady dobře, už jsem tady již poněkolikáté,“ připomněl.

„Jižní Morava je specifická. Kromě toho, že jsou tady výborní a příjemní lidé, tak se můžete pochlubit výborným vínem, slivovicí nebo okurky. Jezdím sem opravdu velmi rád,“ vyznal se.

Od halového klání člena prestižního Klubu ligových kanonýrů a jednoho z nejlepších fotbalistů české historie neodradil velikonoční víkend, dlouhá cesta ani tvrdá palubovka. „I když jsou jiné rozměry, fotbal je v principu pořád stejný,“ má jasno. „Samozřejmě v hale je to daleko víc o kontaktu, takovém větším rychlejším napadáním, ale samozřejmě dobří fotbalisté se s tím vyrovnají,“ usmíval se.

Pětatřicetiletý Radek Žurovec (s číslem devět) vstřelil Mikulčicím pět branek.
KANONÝR DENÍKU: Hrál druhou ligu s Kaloudou či Bestou. Teď Žurovec táhne Dubňany

Autor legendárního vršovického dloubáku nosí dres Sigi Teamu několik let, kvůli pandemii koronaviru ale měl stejně jako další podobné party delší přestávku.

„Jsme šťastní, že tímto startujeme novou sezonu, ve které máme odehrát kolem třiceti zápasů, což je slušná porce. Ale my jsme rádi, že se můžeme sejít a zahrát si fotbal. Děláme to, co máme rádi,“ pronesl spokojeně Panenka.

Cenu pro nejtěžšího hráče obdržela další legenda, Ladislav Vízek. „Já mám hospodu, takže v ní musím všechno ochutnávat, a proto i tak vypadám,“ vtipkoval při slavnostním ceremoniálu.

Ani hvězdná jména ale fanoušky do hlediště sportovní haly TEZA nepřilákala.

„Samozřejmě je škoda, že tady není více diváků, protože propagace určitě byla, ale v době Velikonoc mají lidé asi jiné starosti. Bohužel to neovlivníme,“ krčil rameny Siegl.

Zklamání a rozpaky neskrývali ani organizátoři tradičního turnaje ve fotbale hráčů nad padesát let, které se ve sportovní hale TEZA uskutečnilo po dvou odkladech a poprvé od roku 2019.

„Zaplať pánbůh že to vyšlo, ale strašně mě mrzí, že nepřišli lidi. Vykládá se, že se tady v Hodoníně pro ně nic nedělá a když se něco uspořádá, tak zase nikdo nepřijde,“ zlobil se hlavní organizátor Zdeněk Melichar, který klání obětoval spoustu času i energie.

„Reklama byla, všechno. Je to dokonce zadarmo a když lidé nepřijdou ani na takové fotbalové kapacity, tak to už je vrchol. Přitom jsem s nimi byl ve spojení dva a půl roku,“ říká.

Turnaje, který se hrál systémem každý s každým s hrací dobou dvacet minut, se zúčastnilo pět týmů. Kromě Sigi Teamu a domácího Slovanu Hodonín se na palubovce představili i bývalí hráči Slavoje Rohatec, Kyjova a Holíče.

Právě sousedé ze Záhoří nakonec skončili druzí, třetí příčku obsadil Kyjov, který remizoval se Sigi Teamem 4:4.

Cenu pro nejlepšího gólmana obdržel hodonínský Ladislav Nezval, nejlepším hráčem byl vybrán Slovák Rudolf Holec.