Podzimní část Mutěnicím příliš nevyšla. Pohled na tabulku, ve které jim patří čtrnácté místo s jedenácti body, svědčí o tom, že Pod Búdama nemohou být se současným postavením spokojeni. Navíc náskok před poslední Moravskou Slavií Brno je pouze tříbodový. „Měli jsme několik zápasů dobře rozehraných, ale nepodařilo se nám je dotáhnout do vítězného konce. Věřím tomu, že jarní část bude z naší strany bodově daleko lepší,“ říká Houška, který působí na lavičce Mutěnic třetím rokem.

Zimní přípravu mužstvo odstartovalo v pondělí 10. ledna. „Trénujeme třikrát týdně s tím, že tréninkové dávky budeme postupně navyšovat. Koncem ledna odjíždíme na kondiční soustředění do Uherského Brodu, po němž máme domluvené přípravné duely s kvalitními soupeři. Jedná se o týmy z vyšších soutěží, než byly Svatobořice. Určitě nás víc prověří,“ popisuje kouč plán přípravy, v níž se Mutěnice utkají s Lanžhotem, Rajhradicemi, celkem Zbrojovky Brno U17 a v generálce vyzvou Lednici.

Fotbalisté Vlkoše usilují o postup z okresního přeboru.
Ambice jsou jasné. Fotbalisté Vlkoše chtějí postoupit

V prvním duelu se předvedli v mutěnickém dresu hned dva nováčci. Dvacetiletý Jakub Chludil z Dubňan a o dva roky starší Dominik Hoch, který odehrál podzim v Miloticích. „Jedná se o perspektivní hráče, kteří nám omladí kádr,“ přibližuje nové tváře Houška.

Jakýmkoli odchodům se chtěli v zimní pauze Mutěničtí vyhnout. Jasný je pouze návrat z hostování do Hodonína Václava Raisigla. „Žádné další oslabení neplánujeme. Uvidíme, jak dopadnou testy Richarda Svobody v Hodoníně, ale nerad bych o něj přišel,“ přeje si setrvání rychlého křídelníka Houška.

Proti Svatobořicím měl kouč k dispozici kompletní kádr kromě zkušeného Dalibora Koštuříka. „Měl jsem v týdnu pracovní úraz a beru antibiotika. Nejedná se o nic vážného. Myslím si, že příští týden budu připraven,“ vysvětluje svoji absenci čtyřicetiletý kapitán týmu.