Vinaři předchozí dva domácí zápasy vyhráli, když si Pod búdama poradili s Rousínovem a Ratíškovicemi. První jarní domácí porážku kousali až s týmem, který na Hodonínsko rozhodně nepřijel v roli favorita. „Všem jsem před zápasem v kabině říkal, že v krajském přeboru je úplně jedno, jestli hrajete s prvním, nebo s posledním. I Bosonohy můžou porazit celek ze špičky a pak prohrát s předposledním. Vůbec to není o tom, kdo je poslední,“ upozornil domácí lodivod na možné podcenění posledního celku soutěže.

Přestože Bosonohy z předchozích pěti jarních duelů získaly pouhé tři body, v Mutěnicích se prezentovaly aktivní hrou. Z té pramenila i vedoucí branka, kdy se těsně před poločasem prosadil hostující Marcel Hladký. „Věděli jsme, že předposlední Ratíškovice remizovaly, proto jsme potřebovali bodovat. Od začátku jsme plnili taktické pokyny a utkání jsme zvládli,“ těšilo hostujícího útočníka Tarika Lukšiju.

Fotbalisté Ratíškovic (v modrém) podlehli 0:4 Boskovicím.
OBRAZEM: Ratíškovice popáté padly. S Boskovicemi se nemůžeme rovnat, ví Zemánek

Šest minut po změně stran bylo s domácími ještě hůř. Na centr ze strany si naskočil Ondřej Osladil a hlavou navýšil na 2:0. „V poločase jsme si řekli, že musíme co nejdřív vedení navýšit, což se nám brzy podařilo. Konečně jsme vstřelili víc než jednu branku. Ale věděli jsme, že nemáme ještě vyhráno, známe naše závěry,“ smál se forvard Bosonoh.

Domácí trenér nasadil na hřiště pět čerstvých hráčů a stopera Koštuříka vyslal na hrot. Mutěnice se však zmohly pouze na snižující branku, kterou minutu před koncem vstřelil Richard Svoboda. „Malinko se hra zlepšila, ale určitě nebyla dle mých představ. Z druhé půlky sneslo přísnější měřítko tak deset minut,“ kroutil hlavou Snopek.

Ten byl s výkonem svého mužstva velmi nespokojený. „Zápas nám nevyšel podle představ. Chtěli jsme získat bod až tři, abychom byli, tam kde chceme být. Byli jsme ustrašení, neměli jsme vůbec balon, náš výkon neměl šťávu. Nemůžeme si myslet, že zápas, který se hraje skoro pětadevadesát minut strhneme v sedmi minutách. Po zápase jsme si to vyříkali, je jasné, že s takovými výkony nemůžeme pomýšlet na body,“ dodal.

Mutěnicím patří po dvaadvacátém kole se šestadvaceti body jedenáctá příčka a v dalším utkání se představí v sobotu od pěti hodin odpoledne na hřišti Moravské Slavie Brno. Poslední Bosonohy se díky vítězství dotáhly na rozdíl jednoho bodu na předposlední Ratíškovice, navíc mají jeden zápas k dobru.

Bývalý brankář Dubňan Vojtěch Kryštof dostal k osmdesátým narozeninám tento speciální plakát.
Legendární brankář Dubňan Kryštof slaví osmdesát let, popřál mu klub i kamarádi

Dohrávka dvacátého kola je na programu už ve středu od šesti hodin, kdy se Bosonohy představí na hřišti Svratky. „Každý zápas je pro nás důležitý. Doufám, že navážeme na týmový výkon z Mutěnic a budeme bodovat i se Svratkou,“ přál si Lukšija.

FK Mutěnice – FK SK Bosonohy 1:2 (0:1)
Branky: 89. Svoboda – 43. Hladký, 51. Osladil.
Rozhodčí: Ryba – Brezáni, Šustr.
ŽK: Holešinský (MUT).
Diváci: 100.
FK Mutěnice: Leznar – Maňák (60. Čepil), Schuller (77. Prčík), Weigl, Kupčík, Koštuřík, Petrucha (64. Lamáček), Mokruša (60. Dekař), Koplík, Svoboda, Holešinský (77. Koutský).
FK SK Bosonohy: Uhlíř – Havel, Šíma, Lukšija, Kroutil (73. Dedič), Pavliš, Hladký, Dohnal, Osladil, Táborský, Čoupek (90. Pakosta).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...