Před zápasem vedení Baníku poblahopřálo k životním jubileím klubovým legendám Františku Kordulovi, který oslavil pětaosmdesát let, a Františku Voříškovi, jenž se slavil osmdesátku. „Chtěli jsme ukázat panu Kordulovi, že fotbal v Ratíškovicích se hraje pořád dobře,“ nadhodil s úsměvem domácí stratég.

A jeho slova vzali Ratíškovičtí za své. Především obranná formace Baníku předvedla velmi povedený výkon, díky kterému eliminovala veškerou snahu hostů o vstřelení branky. „Hráli jsme opravdu zodpovědně, padali do střel, doráželi soupeře, proto Krumvíř neměl ve svých šancích tolik potřebného místa,“ pravil Zemánek.

Ten byl spokojen s týmovým výkonem celého mužstva. „Musím pochválit obranu včetně gólmana, který zlikvidoval spoustu šancí. Ale není to jen o defenzivě, dobře pracovalo celé mužstvo, kluci se zodpovědně vraceli,“ všiml si.

Oslavenci a legendy Baníku Ratíškovice František Kordula (vlevo) a František Voříšek.
Kordula dostal k jubileu vítězství Baníku: Výhra 3:0 byl za nás rozdíl třídy

Úvodní branku duelu vstřelil čtyři minuty před poločasem domácí David Marcián, na kterého navázal v jedenapadesáté minutě David Antoš, jenž zvýšil na 2:0. Když ze závěrečného tlaku orazítkovali hosté pouze břevno, výhru Baníku pečetil v nastaveném čase Petr Venclík. „Výsledek 0:3 je vždycky krutý, ale hra tomu neodpovídala. První branku jsme dostali po naší chybě z protiútoku, u druhé branky chyboval náš střední obránce a třetí už nic neřešila, hráli jsme vabank,“ řekl hostující trenér Michal Škrabko.

Krumvířský lodivod nebyl spokojený s počínám svých svěřenců ve finální fázi. „Myslím, že vyhrálo bojovnější mužstvo. Utkání rozhodla dobrá defenziva domácích, kteří skákali do střel, do vážnějšího ohrožení branky nás nepustili. I když jsme střel měli docela dost, na branku jich prošlo minimum, v tom byl zakopaný pes. Ve finálním řešení jsme nebyli dobří,“ tvrdil.

Přitom právě na nebezpečnou ofenzivu hostů se Ratíškovice před zápasem připravovali. „Víme, že Krumvíř je směrem dopředu velmi nebezpečný, má zkušené mužstvo. Několikrát jsme měli i štěstí, ale to se k nám přiklonilo na základě bojovnosti,“ netajil Zemánek.

Hosté, kteří pomýšleli na zisk tří bodů, nakonec odjeli s prázdnou. „V Ratíškovicích jsme chtěli vyhrát, věřili jsme, že zabojujeme o páté šesté místo, ale takový je fotbal. Nepomohli nám ani střídající hráči, hru nijak neoživili. I když jsme ve druhé půli Ratíškovice zatlačili, k brance to nevedlo, proto domácí zaslouženě vyhráli,“ uznal Škrabko.

Ratíškovický záložník Martin Kordula hodnotí duel s Krumvířem

Zdroj: Kryštof Neduchal

Sedmý Krumvíř se rozloučí se sezonou v sobotním domácím zápase, kdy od půl páté odpoledne při příležitosti oslav výročí klubu přivítá Olympii Ráječko. Jedenácté Ratíškovice ukončí ročník už v sobotu od půl šesté večer na hřišti Sparty Brno.

FK Baník Ratíškovice – SK Krumvíř
Branky: 41. Marcián, 51. Antoš, 91. Venclík.
Rozhodčí: Chabiča – Bodeček, Rosa.
ŽK: Kočiš, Petrucha, Nedorostek – Přichystal, Jankůj.
Diváci: 200.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...