Do Kozojídek však nepřišel dávat branky jako typický útočník. „Ve Veselí jsem hrával převážně stopera, ale někdy mě trenér postavil i do středu zálohy nebo do útoku. V Kozojídkách jsem začal jako střední záložník, až v posledních dvou zápasech mě kouč vytáhl na hrot. Je mi úplně jedno, kde hraju, ale nejvíc mě baví tvořit hru. I v útoku mi tam padají góly, ale to je zásluhou mých spoluhráčů, kteří mi branky připravují,“ děkoval skromně kanonýr víkendu.

V osmi odehraných utkáních si připsal jedenatřicetiletý univerzál už šest branek, na nejlepšího střelce soutěže mu chybí pouze jeden zásah. „Statistiky pravidelně nesleduju, ale zrovna po nedělním hattricku jsem se na tabulku střelců podíval. Překvapilo mě, že mi chybí jediný gól na lídra, kterým je mimochodem můj spoluhráč Luboš Janík. Pokud budu dál střílet branky, budu jedině rád, ale hlavně ať vyhráváme,“ pověděl Vardan.

Fotbalisté Hodonína (v červenočerném) porazili Vrchovinu 2:0.
PODÍVEJTE SE: Dressler penaltou zavelel k výhře. Hodonín doma porazil Vrchovinu

Bývalý hráč Velké nad Veličkou, či Slovácka prozradil i okolnosti letních přestupů na trase Veselí nad Moravou – Kozojídky. „Myslel jsem si, že z Veselí odejdu sám. Nakonec se ke mně přidali i další spoluhráči. Klub má ambice postoupit do vyšší soutěže, to byl hlavní důvod mého příchodu. Je pravda, že je na trošku vyvíjen kvůli tomu tlak z okolí, ale nepřipouštíme si ho. I kdyby se letos nepostoupilo, svět se nezboří, můžeme na to navázat v dalších sezonách. Je tady z poloviny nový tým, musíme se sehrát,“ připomněl velký letní zásah do kádru.

Kanonýr víkendu v žádném případě nepovažuje přestup z I. A třídy do nižší soutěže jako kariérní pokles. „Čekal jsem, že úroveň I. B třídy bude nižší. Týmy jsou opravdu vyrovnané, potvrzuje to i pohled na tabulku. Myslím, že mezi I. B a I. A třídou není moc velký rozdíl. Ten je spíš až mezi I. A třídou a krajským přeborem,“ tvrdil Vardan.

Jiří Dekař byl odvolán z funkce trenéra divizního Bzence.
Dekař skončil na lavičce Bzence. Klub zažívá historicky nejhorší vstup do divize

Ten vnímá i popularitu Kozojídek mezi ostatními soupeři v soutěži. „Vidím to i v zápasech, všichni se proti nám vyhecují a chtějí nás porazit. Třeba v Ratíškovicích domácí opravdu jezdili, bojovali ze všech sil. Myslím, že jsme pro všechny největší soupeř,“ přiznal autor deseti gólů z minulého ročníku I. A třídy, kdy ještě hájil barvy Veselí nad Moravou.


Načítám tabulku ...