Na prvenství si ještě dělá zálusk také třetí Hroznová Lhota, která je po výhře 5:1 nad Miloticemi o pouhý bod zpět. Trumfy se ale chlubí Moravan. „Je to v našich rukách. Když chceme skončit první, musíme dvakrát vyhrát, a bude to. Přestože jsme prohráli, jsem na kluky hrdý, protože jsme to odjezdili a soupeř měl tři šance, ze kterých dal tři góly,“ prohlásil lednický obránce Roman Vejvančický.

Moravan ještě tři minuty před koncem základní hrací doby prohrával 0:3, poté se ale prosadil Miroslav Pekárek a v devadesáté minutě vsítil kontaktní gól Ivo Tetur. Srovnat se už Lednici před čtyřmi sty diváky nepovedlo, i dvě vstřelené branky však mohou v hrát v konečném účtování roli.V případě rovnosti bodů mezi Lednicí a Ratíškovicemi rozhodne skóre ze vzájemných duelů, které má lepší právě Moravan, jenž na podzim vyhrál 2:0 a celkové skóre s Ratíškovicemi 4:3 je pro něj příznivé. „Potýkáme se s rozsáhlou marodkou, vyhráli jsme silou vůle. V závěru jsme neustáli tlak, duel se hodně zdramatizoval. To je na fotbalu krásné, že až do poslední minuty nebylo jasné, kdo vyhraje, a že diváci viděli spoustu branek a zajímavý duel,“ pochvaloval si trenér Ratíškovic Petr Zemánek.

Pořadí I. A třídy, sk. B:
1. Ratíškovice 50 bodů, 2. Lednice 50 bodů, 3. Hroznová Lhota 49 bodů.

Jeho svěřenci přitom v týdnech předcházejících šlágru ztratili formu. V minulém kole remizovali s Miloticemi 1:1 a předtím dokonce prohráli s Velkými Pavlovicemi. „Byli jsme trochu psychicky dole, ale kluci se z toho oklepali,“ ocenil bývalý ligový fotbalista.

Do situace může promluvit třetí Hroznová Lhota, která je o bod zpět a v neděli odjíždí na hřiště Lednice s cílem ještě víc zkomplikovat hádanku, který z týmů vybojuje prvenství v soutěži.V případě rovnosti bodů rozhodne skóre ze vzájemných zápasů. Nejlepší bilanci v případné minitabulce třech týmů má zatím Hroznová Lhota. Pokud se rozhodne mezi dvojicí Lednice a Ratíškovice, vyhraje první jmenovaný tým.