Jaro zahájil ve velkém stylu. Hned v prvním soutěžním utkání zkompletoval hattrick proti Nikolčicím při domácí výhře 4:1. V dalším kole pak svému týmu zajistil dvěma góly remízu 2:2 ve Valticích. „Pět branek v úvodních dvou kolech mě nakoplo, v prvé řadě ale musím vyzdvihnout spoluhráče. Měl jsem kolem sebe výborné kluky. Bez nich bych to nedokázal,“ má jasno.

A doplňuje, že má za sebou i nepovedené duely. „Dvě až tři utkání jsem odehrál fakt špatně. Třeba v domácích zápasech s Dubňany a Rohatcem jsem byl strašidelný. Trenér mě ale obrovsky podržel a další týden mě zase zařadil do základní sestavy. Jsem mu moc vděčný za důvěru, kterou se mi snad povedlo splatit,“ doufá.

Adam Hložek v dresu svého nového zaměstnavatele.
Bydlení i post vedle Schicka. Snad i góly budeme dávat spolu, doufá Hložek

Devětadvaceti brankami v šestadvaceti kláních si řekl o pozornost trenérů i manažerů. „Dostal jsem několik nabídek, ale už v půlce sezony jsem slíbil, že do jiného klubu u nás nepůjdu. Ozvaly se ale taky dva týmy z Rakouska a s jedním z nich jsem se domluvil,“ přibližuje Novák.

V příští sezoně tak oblékne dres Wetzelsdorfu. „Nabídku jsem dostal od kamaráda, který tam chytá. Oslovil mě, jestli to v Rakousku nechci taky zkusit. Jel jsem na trénink a domluvili jsme se. Dvě kola před koncem sezony jsem tak v Miloticích oznámil, že se chystám odejít,“ popisuje.

Jak náročné bylo rozhodování o odchodu z mateřského klubu? „Strašně těžké, protože máme skvělou partu. Jsme kamarádi, táhneme za jeden provaz. Už když jsem nabídku zvažoval, šel jsem se trenéra Milana Bidmona zeptat, jestli bych mu případně mohl ve volném čase pomáhat. Dál tak budu u týmu a občas si s kluky zatrénuju,“ vyhlíží.

Kromě něj je na odchodu taky David Antoš, který v uplynulé sezoně zaznamenal devět přesných zásahů. „Má za sebou výborný rok, tak si jde vyzkoušet krajský přebor do Ratíškovic. Kromě devíti gólů si připsal taky velkou spoustu asistencí. Jen mně přihrál asi na deset branek. Moc mu přeju, ať uspěje. Kromě něj by nikdo jiný odejít neměl,“ těší Nováka.

Fotbalisté Krumvíře (ve žlutých dresech) přivítali první posilu.
Fotbalisté Krumvíře přivítali první posilu. Další jsou na cestě, říká Škrabko

Milotice naopak vyhlížejí posily. „Z Kyjova přijde Dominik Kuchař a z Vracova Marek Žandovský. Z Hodonína pak máme přislíbené kluky z dorostu. V kabině bude zdravá konkurence. Nemám o mužstvo strach. Trenér si s odchody poradí a kluky výborně připraví. Věřím, že v příští sezoně skončí zase do pátého místa,“ burcuje.

Právě trenér Bidmon byl podle něj jedním z klíčových faktorů letošní povedené sezony Milotic. „Stál za námi v dobrém i ve zlém. Třeba po prohraném derby s Dubňany nás obrovsky podržel. Řekl nám, ať dáme hlavy nahoru. Že se nic neděje a jedeme dál. To nám pomohlo. Přesně to dělá trenéra trenérem,“ chválí zkušeného lodivoda.

A dodává, že za čtvrtým místem stojí kromě zkušeného kouče taky dobrá parta a odhodlání. „Makali jsme v zápasech jeden za druhého. Nikdo se na nic nevykašlal. Nejsme žádní fotbaloví mistři ani techničtí hráči. Urvali jsme to bojovností. Týmový duch dělá strašně moc,“ dodává.