O jeho střeleckých schopnostech se v posledním kole přesvědčil sestupující Starý Poddvorov, který se Šardicemi prohrál 0:9. Právě Šimánek se zapsal do střelecké kolonky hned sedmkrát. „Vyhráli jsme, ale výkon v úvodu utkání z naší strany nebyl moc dobrý. Na začátku jsme mohli hned dvakrát inkasovat, naštěstí nás podržel gólman Tóth. Následně jsme vstřelili ve dvou minutách dva rychlé góly a soupeř odpadl, zbytek zápasu byl už jednoznačný,“ hodnotil šestadvacetiletý forvard utkání.

Šardicím ani poslední výhra nezajistila nejlepší bilanci mezi druhými týmy napříč všemi skupinami I. B tříd. Na mimořádný postup tak drží naději Drnovice, které v A skupině I. B třídy získaly šestapadesát bodů, tedy o bod víc než Šardice. „Do poslední chvíle jsme sledovali, jak se vyvíjí situace na druhých místech v dalších skupinách I. B tříd. Bohužel jsme si to sami zkomplikovali porážkou v předposledním kole v Moravské Nové Vsi, jinak bychom měli ze všech druhých týmů nejvíc bodů,“ mrzelo Šimánka.

Fotbalisté Šardic (v bílém) porazili 2:1 Ždánice.
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Šardic porazili Ždánice a drží postupové naděje

Ten stále nedovede vysvětlil, proč jeho celek na hřišti dvanácté Moravské Nové Vsi prohrál 1:4. „Nevím, čím to bylo. Možná jsme měli špatně nastavené hlavy, nebo soupeře podcenili,“ spekuloval.

Nepostup svého mužstva do I. A třídy však jako neúspěch nebere. „Nedá se nic dělat, je před námi další sezona, jedeme dál,“ burcoval Šimánek, který v klubu dál zůstává.

S jakými ambicemi do nového ročníku Šardice vstoupí? „O cílech pro příští sezonu jsme ještě nemluvili, ale rozhodně chceme hrát znovu o přední příčky,“ netajil bývalý hráč Rohatce, Bzence či Hodonína, jehož na konci sezony trápilo bolavé koleno. „Mám problémy s kolenem, snad to bude v pořádku a nebudu muset podstoupit nějaký zákrok,“ přál si.

Fotbalisté Hroznové Lhoty (v bílém) porazili 4:1 Vnorovy.
FOTO: Hroznová Lhota ovládla derby ve Vnorovech. Postoupí do krajského přeboru?

Odpočinek po konci jarní části plánuje využít pro dovolenou na horách. „Mám rád spíš aktivní dovolenou, kde můžu jezdit třeba na kole,“ dodal Šimánek.