Nadějný forvard je s jedenácti zásahy nejlepší střelec mužstva. „Na tabulku kanonýrů se občas podívám, ale mohl jsem dát daleko víc gólů. Do šancí se dostávám, ale všechny se mi nepodařily proměnit,“ netajil.

V sobotním duelu jedenadvacátého kola Veselí nad Moravou doma deklasovalo Valtice 8:1. „Přestože je soupeř poslední, nechtěli jsme ho podcenit. I když jsme brzo vedli, utkání nemělo takové tempo hry, jak vždycky míváme. Bylo to z naší strany splašené, strašně rychle jsme útočili,“ poukázal Kosíř na chybějící trpělivost.

Fotbalisté Rohatce (v bílém) podlehli 4:5 Podolí.
Rohatec v hektickém závěru ztratil výhru. Kouč Podolí chválil obrazovku i areál

Poločasové vedení 5:1 po změně stran Veselané ještě navýšili. „Řekli jsme si, že musíme hrát hlavně v klidu. Spadla z nás nervozita a dokázali jsme si nahrávat. Dostal jsem výborné přihrávky od spoluhráčů a zbytek šancí už pak proměnil,“ těšilo kanonýra.

Rodák z Veselí nad Moravou hraje v jednom týmu se svým starším bratrem Jakubem. Oba dokonce prošli mládeží Slovácka. „Brácha se tam dostal dřív než já, ale pak jsem ho následoval na sportovní školu do Uherského Hradiště a přestoupil taky do Slovácka. Je o dva roky starší, takže vždycky hrál o kategorii výš, potkali jsme se až v dorostu,“ vysvětlil Kosíř.

Po bratrské spolupráci padla v aktuálním ročníku spousta branek Veselí. „Brácha je střeďák, takže mi góly připravuje. Ale teď mi dal za vyučenou, že jsem mohl nahrát jemu do prázdné branky, ale vystřelil jsem a gól z toho nebyl. Po zápase byl na mě naštvaný,“ prozradil s úsměvem.

Jak spolu vlastně sourozenci v jedné kabině vychází? „Menší rivalita mezi námi je, ale myslím si, že taková ta zdravá. Jsem moc rád, že ho mám v týmu a nahrává mi na góly,“ přiznal Kosíř.

Nová led obrazovka ve fotbalovém areálu v Rohatci.
Unikát v Rohatci. Po obrazovce bude i fanshop, v létě přijede Slovácko a Sigma

Toho zatím příliš netěší tabulkové postavení jeho mužstva, kterému patří po dvaceti kolech se čtyřiadvaceti body jedenáctá příčka. „Máme na to, abychom byli výš, ale asi máme špatnou hlavu. Kdybych dal konkrétně já víc gólů, určitě jsme výš,“ dodal talentovaný střelec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...