Nováček B skupiny I. A třídy odehrál doma pouze první duel v polovině srpna, tenkrát v derby přestřílel 8:1 Vnorovy. Následujících dvanáct utkání hrál na hřištích soupeřů. I přes náročnější podmínky Kozojídky podzimní část ovládly a se třiceti body jim patří první příčka. „S umístěním i bodovým ziskem jsem maximálně spokojený. Samozřejmě bych chtěl vyhrát všechna utkání, ale máme malinko užší kádr, navíc se nám začal ke konci podzimu zdravotně malinko rozpadat,“ přiznal bývalý prvoligový stoper.

Přestože Kozojídky v minulé sezoně I. B třídě jednoznačně kralovaly, podobný scénář po postupu do vyšší soutěže nečekaly. „Věděl jsem, že kvalitu v kádru máme, ale že budeme bojovat o první místo, to jsem netušil,“ usmál se Hrotek.

Slovenský útočník Florin Lucian Tomele patří mezi opory Rohatce.
Kozojídky budou doma pod tlakem, říká Tomele. Rohatec je pro něj krok vpřed

Sérii neporazitelnosti jeho svěřenci ztratili až v desátém kole na hřišti Rohatce, celek z Veselska však lituje spíše ztráty dvou bodů na hřišti dvanáctých Šlapanic. „Mrzí mě, že jsme zvládli náročný začátek sezony, bohužel jsme pak poztráceli body s malinko slabšími soupeři. Ale ve finále je náš bodový zisk spravedlivý, v některých utkáních při nás stálo štěstí, jindy se proti nám otočilo,“ uznal.

Ani první příčka, na které Kozojídky přezimují, nemění nic na předsezonních ambicích, tedy, že postup není priorita. „Chci kvalitně potrénovat a uhrát v jarní části maximální počet bodů. Loni byla povinnost postoupit z I. B třídy, ale letos na nás žádný tlak není. Ve vyšší soutěži se chceme spíš aklimatizovat, tím však neříkám, že soutěž nechci vyhrát,“ podotkl Hrotek.

Kapitán Kozojídek Vlastimil Klimek po utkání v Dubňanech

Zdroj: Kryštof Neduchal

Zda bude výhoda dvanáct jarních zápasů v domácích podmínkách, však bývalý lodivod divizního Bzence nepotvrdil. „Nepřikládám tomu velkou váhu. Nám díky domácímu prostředí odpadne cestovaní, kterému se v jarní části vyhneme. Pro soupeře bude možná náročnější náš termín domácích zápasů, který máme stanovený na neděli v deset hodin dopoledne,“ vysvětlil.

V tuto chvíli jde výstavba nových kabin do závěrečné části. „Dva týdny zpátky jsem se tam byl podívat a musím říct, že kabiny budou mít výborné parametry. Pro hráče to bude zatraktivnění, protože ty předchozí byly opravdu na ostudu,“ uvedl Hrotek.

Naopak stavba nové tribuny, které v Kozojídkách dosud chyběla, se zkomplikovala. „Tribuna se malinko zadrhla. Chtěli jsme ji mít už pro jarní sezonu, ale je možné, že se to nestihne,“ neskrýval.

Fotbalisté Břeclavi přivítali v listopadu roku 2006 v poháru Spartu.
Historie fotbalu v Břeclavi: Éra Poštorné, pohár se Spartou i slavní odchovanci

Zimní přípravu odstartuje lídr soutěže začátkem ledna. „Nechtěl jsem moc zápasů, dávám přednost tréninkům. Chci, abychom šli do jara s nějakou kondicí a v dobrém zdravotním stavu,“ zdůraznil Hrotek, jehož celek se utká pouze s Kunovicemi, Ořechovem a Starým Městem.

Dozná přes zimu kádr Kozojídek nějakých změn? „Když řeknu, že budeme pokračovat ve stejném složení, bude to jak na frontě ve válce. Určitě bychom chtěli posílit, přál bych si dva, tři nové hráče, ale s jistotou teď nemůžu jejich příchod potvrdit,“ uzavřel stratég.


Načítám tabulku ...