Jeho celek začal utkání velmi dobře a v sedmé minutě po trefě Marcela Lašáka vedl, domácí však do poločasu stihli brankami Bohumila Vardana a Jakuba Linka stav duelu otočit. „Největší problém vidím v tom, že dostáváme úplně laciné branky. Třicet minut máme zápas pod kontrolou, místo toho, abychom navýšili vedení, dostaneme ze standardek dva góly,“ litoval hostující stratég.

Když už se podařilo Lucianu Tomelemu v 71. minutě srovnat, Kozojídky si vzaly po dvou minutách vedení zpět. Vítěznou branku zapsal Tomáš Kurečka. „Nabádal jsem hráče k tomu, aby byli na Rohatec natěšení. Na podzim jsme na jeho hřišti prohráli, chtěli jsme mu to vrátit, což se povedlo. Byla pro nás velká motivace,“ prozradil kozojídský trenér Richard Hrotek.

Lucian Tomele hodnotí duel v Kozojídkách

Zdroj: Kryštof Neduchal

Hosté se v závěru snažili výsledek zdramatizovat, ale pevná obrana Brittermu výhru pohlídala. „Domácí mají velkou zkušenost, ale nám chyběl větší drajv. Neviděl jsem tam moc kluků, kteří by opravdu moc chtěli. Neupírám jim však snahu, možná už tam byla herní křeč,“ krčil rameny Horák.

Jeho protějšek měl i přes zisk tří bodů k výkonu svých svěřenců připomínky. „Odehráli jsme solidní utkání, vlastně jsme ani kondičně nespadli. Trošku mě však mrzí góly, které dostáváme. Opakují se nám chyby, po kterých soupeřům branky nabízíme. Jaké branky dostáváme, se jen tak nevidí,“ mrzelo Hrotka.

Bývalý prvoligový stoper naopak ocenil úroveň zápasu. „Myslím, že to na I. A třídu mělo solidní atmosféru, s tím jsem maximálně spokojený,“ uznal.

Bohumil Vardan hodnotí duel s Rohatcem

Zdroj: Kryštof Neduchal

Brittermu tak patří s devětačtyřiceti body druhé místo, pouze o horší skóre za první Hroznovou Lhotou. V dalším kole Hrotkovi svěřenci vyzvou v neděli od deseti hodin dopoledne v derby Veselí nad Moravou.

Rohatec má čtyřiadvacet bodů a zůstává třetí. V dalším kole se v neděli od pěti hodin odpoledne představí ve Vnorovech. „Určitě chceme vyhrát, proto děláme fotbal. Jinak bychom mohli hrát bago někde v lese,“ hlásil Horák.

SK Britterm Kozojídky – TJ Slavoj Rohatec 3:2 (2:1)
Branky: 37. Vardan, 42. Linek, 73. Kurečka – 7. Lašák, 71. Tomele.
Rozhodčí: Lazar – Kučera, Hromek.
ŽK: F. Zbytek, Linek – P. Konečný, Křivák, Herzán.
Diváci: 400.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...