Obrazovka o velikosti pět krát tři metry nabízí fanouškům komfortní zážitek. „Zatím pracujeme se seznamovací demo verzí. V programu jsou nahrané různé animace od představení sestav, střídání, udělení karet či vstřelení branky. Všechno je to však o obsluze, která musí být přítomná a žít utkáním,“ vysvětlil člen výkonného výboru Slavoje.

Novou technologii měl při prvním zápase s Podolím na starost hlasatel Mojmír Dobeš. „Převzal funkci po bývalém hlasateli a s tabulí už se seznamuje,“ prozradil Rezek.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) podlehli 0:1 Rosicím.
Hodonín nezvládl duel s Rosicemi. Udělal jsem ze sebe vola, štvalo Švantnera

Ten prozradil, kdo stojí za pořízením moderní obrazovky. „Musím poděkovat našim podporovatelům a obci Rohatec za jejich finanční podporu. Iniciátor pořízení tohoto vybavení byl trenér našich starších žáků Vavrda, který našel cestu k tomu, jak tabuli získat,“ netajil.

Kromě fotbalistů mohou multifunkční obrazovku využít i další spolky v obci. „Nebudeme ji využívat jen pro fotbale. Mohou se zde pořádat hasičské závody či jiné mimosportovní aktivity jako jsou drakiády a podobně,“ jmenoval Rezek.

Fotbalisté Šardic (ve žlutém) porazili Kyjov 3:0.
VIDEO: Šardice v derby porazily Kyjov. Bude to drama až do konce, tuší Opatřil

Vedení klubu dál nezahálí a připravuje pro fanoušky další novinky. „Chystáme další bufet za tribunou a nový fanshop,“ prozradil.

Modernizace fotbalového areálu v Rohatci má jasný cíl, Slavoj chce přilákat na stadion co nejvíc fanoušků. „Plánujeme u nás proto i nějaké lukrativní zápasy. Máme na léto rozjednané hned při přípravné duely prvoligové Skalice. Měla by u nás nastoupit proti Sigmě Olomouc, Slovácku a Karviné. Všechny tři zápasy se plánují na první prázdninový měsíc. Doufáme, že všechno klapne,“ dodal Rezek.