Největší posilou pro ambiciózní celek je dvacetiletý forvard Filip Mazuch, který na podzim nastupoval za divizní Břeclav. „Filip už u nás hrál za trenéra Linharta, kluky v kabině zná. Byli jsme stále v kontaktu, s podzimem v Břeclavi nebyl moc spokojený, navíc ho v závěru trápilo zranění. Představili jsme mu naše cíle, na které slyšel a naši nabídku přijal,“ vysvětlil člen klubového výboru.

Mladý útočník, který ještě před rokem bojoval o místo v sestavě třetiligového Hodonína, má být okamžitou oporou Slavoje. „Přestože přichází do nižší soutěže, nikde není napsané, že se nemůže vrátit výš. Potřebuje hlavně hrát a pracovat na sobě. Myslím, že pod trenérem Horákem to bude k jeho prospěchu,“ neskrýval Rezek.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) porazili Raču 2:0.
VIDEO: Hodonín na úvod přípravy zvítězil. Raču přehrál s novým rozestavením

Defenzivu velkého aspiranta na postup do nejvyšší krajského soutěže pak posílil Adam Oravec. Devatenáctiletý obránce přišel ze slovenského třetiligového Nového Mesta nad Váhom. „Pozvali jsme jej už na modelový trénink na konci podzimní části. Bude se dokonce stěhovat do Hodonína, má tady přislíbenou i práci. Navíc jsou s Filipem Mazuchem kamarádi,“ prozradil funkcionář.

Vedení klubu se domluvilo i s Vlkošem na přestupu Tomáše Čady, který na podzim v Rohatci hostoval. „Stejně jako o Luciana Tomeleho projevila i o Tomáše zájem Břeclav, ale jsme domluvení, že budou oba pokračovat u nás,“ uvedl Rezek.

Naopak další zápasy v rohateckém dresu nepřidají Pavel Pekařík, Jan Gloz a Filip Lábadi. „Všichni jsou pracovně vytížení, domluvili jsme se na ukončení spolupráce,“ komentoval konec trojice fotbalistů.

Bohumila Páníka (uprostřed) ve Bzenci přivítali manažer Libor Škodík (vlevo) s předsedou Lubošem Drozdym.
Zápas se Stráním bude mít náboj, tuší Páník. Upřednostní Bzenec před ligou?

Tím výčet odchod však zdaleka nekončí. „S největší pravděpodobností nás ještě opustí Tomáš Netík a Julian Bajko. Oba míří na hostování do Bukovan, které bude trénovat Viktor Linhart (bývalý trenér Rohatce – pozn. red.). Máme dohodu, že se tam v jarní části oba kluci po svých zraněních rozehrají,“ podotkl Rezek.

Další změny hráčského kádru už se v Rohatci nečekají. „Když počítám i Tomáše Zelinku, který se zlehka zapojí do přípravy, máme v kádru jedenadvacet hráčů. Pokud se neobjeví nějaká topka, o žádné další posile neuvažujeme,“ dodal.


Načítám tabulku ...