Slavoj přitom nevstoupil do podzimní části ideálně, v úvodních třech kolech hned dvakrát prohrál. V následujících deseti zápasech však ztratil pouze tři body a vyšvihl se spolu s nováčkem z Kozojídek do čela soutěže. „S podzimem jsme stoprocentně spokojení. Vzhledem k tomu, že jsem k týmu přišel v létě a do kádru jsme zabudovali nové hráče, je pro nás dělené první místo s Kozojídkami úspěch,“ netajil zkušený stratég.

Povedené výkony jeho svěřenců neunikly ani okolním klubům. „Několik hráčů dostalo nabídky z vyšších soutěží, kromě celků z Hodonínska se ozvaly i kluby z Břeclavska. Když se podíváme, které kluby mají ve svých soutěžích problémy, jejich zájem se nabízí,“ vysvětlil Horák.

Richard Hrotek na lavičce Kozojídek při utkání v Rohatci.
Tlak na postup necítím, říká Hrotek. Jak vypadají nové kabiny Kozojídek?

Ten pevně věří, že vedení klubu se podaří stávající kádr udržet. „Stále probíhá komunikace, ale když se podívám, jaké jsou tu tréninkové podmínky a zázemí, myslím, že patříme mezi nejlepší na okrese. V klidu v tomto můžeme konkurovat třetiligovému Hodonínu. Proto věřím, že kluky, o které je zájem, udržíme,“ řekl.

Zájem celků z vyšších soutěží každopádně šéfa rohatecké lavičky těší. „Ať jsem trénoval kdekoliv, vždycky po podařené sezoně někdo projevil o hráče zájem. V Dubňanech to byl Lukáš Čerňan, nyní je to stejné v Rohatci,“ podotkl Horák.

Ten naopak po vedení žádá příchod nových tváří. „Víme, kde nás tlačí bota. Strašně bych si přál, aby se dali dohromady i zranění Marek Herzán, Juli Bajko a Tomáš Zelinka, kteří nám hodně chybí,“ tvrdil lodivod.

Fotbalisté Břeclavi přivítali v listopadu roku 2006 v poháru Spartu.
Historie fotbalu v Břeclavi: Éra Poštorné, pohár se Spartou i slavní odchovanci

Přestože Slavoj a Kozojídky jsou považováni za největší aspiranty na postup, pouze o pět bodů za nimi zaostává Hroznová Lhota a o šest Dubňany s Nikolčicemi. „Dubňany jsou díky Jüstelovi na naši soutěž nadstandardní, kvalitní jsou i Nikolčice a Hroznovka, ale nevím, jestli se tyto mančafty budou drát do krajského přeboru. Už minulý rok se mluvilo o možném postupu Hroznovky, ale šly zprávy, že chce raději hrát v I. A třídě derby s okolními týmy,“ vzpomněl Horák.

Podle jeho slov by měly nejvyšší krajskou soutěž právě celky z Hodonínska posílit. „Přeju si, ať se udrží Mutěnice i Ratíškovice a další dva, tři mančafty z našeho regionu soutěž doplní. Pak to může být vynikající. Chápu, že kluby z okolí chtějí hrát raději derby, než cestovat někde do Ráječka. Ale někdo musí být první a zlomit to,“ zdůraznil.

Slovenský útočník Florin Lucian Tomele patří mezi opory Rohatce.
Kozojídky budou doma pod tlakem, říká Tomele. Rohatec je pro něj krok vpřed

Horák by si v příští sezoně krajský přebor klidně s Rohatcem zahrál. „Zažil jsem ho na začátku své trenérské kariéry před třiadvaceti lety v Mutěnicích, tak proč ne i na jejím konci,“ dodal s úsměvem.

Zimní dril na jarní část odstartuje jeho družina 12. ledna. V následujících týdnech má naplánovaných několik přípravných duelů. „Narazíme na Ořechov, Osvětimany, Šaštín-Stráže, Boršice, Skalici U19 a generálku odehrajeme s Kyjovem,“ uzavřel Horák.

Připomeňte si zajímavé okamžiky Rohatce z podzimní části

Zdroj: Kryštof Neduchal
Zdroj: Kryštof Neduchal
Zdroj: Kryštof Neduchal
Zdroj: Kryštof Neduchal
Zdroj: Kryštof Neduchal

Načítám tabulku ...