Linhart, jenž v minulosti trénoval Krumvíř, Mutěnice či mládež v Hodoníně, oznámil svůj konec v Rohatci již před závěrem sezony. Klub za něj proto usilovně hledal náhradu. V pondělí byl oficiálně představen jako hlavní trenér Zdeněk Horák, který v jarní části skončil na lavičce Dubňan. „Vedení Rohatce se mi ozvalo po posledním soutěžním utkání,“ řekl Horák.

Ten lákavou nabídku po důkladném promyšlení přijal. „Musel jsem si vzít pár dní na rozmyšlenou. I díky mému neslavnému konci v Dubňanech, jsem si to potřeboval nechat projít hlavou. Víceméně jsem už počítal, že půjdu do trenérského důchodu,“ netajil.

Trenér Zdeněk Horák (uprostřed) skončil ve funkci hlavního trenéra Baníku Dubňany.
Dubňany odvolaly trenéra Horáka. Mužstvo povede navrátilec Ševela

Rohatec je však pro zkušeného lodivoda lákavá adresa. „Vždycky jsem tvrdil, že Rohatec a Dubňany patří mezi špičkové kluby v našem okolí. Trénovat takový klub je pro mě velká čest, v Rohatci mě čeká velká výzva,“ hlásil Horák.

Zatímco Dubňany hrály v poslední sezoně ve spodních patrech tabulky, Rohatec dotíral na špičku soutěže. Horáka tak čeká odlišná práce. „Lidé v rohateckém vedení mají o klub eminentní zájem, pracují velmi dobře s mládeží. Určitě chceme navázat na čtvrté místo z minulé sezony, věřím, že se budeme prát s Hroznovou Lhotou a Vnorovy o špičku tabulky,“ doufal kormidelník.

Ve Svatobořicích-Mistříně oslaví 90 let fotbalu v obci.
Vízek či Švancara. Na oslavách ve Svatobořicích-Mistříně se představí Sigi Team

Do nové sezony už v rohateckém dresu nezasáhnou kanonýr Jiří Jüstel ani zkušený Radek Homola, kteří oznámili svůj odchod z klubu s předstihem. „Kádr samozřejmě potřebujeme doplnit. Své tipy jsem vedení klubu předal, ale pánové z vedení Tomšej s Rezkem se tomu hodně věnují, s potenciálními posilami jednají. Měli by přijít až čtyři hráči,“ prozradil Horák.

Jednou z posil je klíčový hráč Dubňan Tomáš Zelinka, který využil k přesunu do nového klubu volné přestupové období. „Směrem dopředu odešlo s Jirkou Jüstelem přes dvacet branek, musíme ofenzivu pořádně doplnit,“ vysvětlil zkušený stratég.

Fotbalisté Bzence (v bílém) přišli ve volném přestupovém období o záložníka.
Volné přestupové období přineslo zajímavé změny. Kdo kam přestoupil?

Přípravu odstartují rohatečtí fotbalisté pod jeho vedením 11. července, v dalších týdnech odehrají čtyři přípravné duely. „Utkáme se s Hlukem, Kyjovem, slovenským celkem Šaštín-Stráže a v generálce vyzveme Rajhrad,“ uzavřel Horák.