„Děkujeme panu Soldánovi za odvedenou práci. V klubu působil v těžkém období, když se musel vypořádat s odchodem sedmi hráčů. I když za nevydařený podzim rozhodně nemůže, rozhodli jsme se pro změnu. Chceme dát mužstvu nějaký impulz,“ vysvětluje šéf klubu ze Slovácka Richard Pres, který se na návratu dohodl s Jiřím Dekařem.

Ratíškovický rodák, jenž prošel Slováckem a Hodonínem, se do Veselí nad Moravou vrací po roce a půl. Právě v létě v létě 2021 jej po konci ve Starém Městě střídal osmapadesátiletý Soldán.

Zatímco v minulé sezoně bojoval s týmem o postup do krajského přeboru, letos se Veselané trápí. Po podzimu jsou s pouhými sedmi body poslední a na jaře je čeká těžký boj o udržení I. A třídy. I když se na členská schůzi změna trenéra neřešila, po pár dnech Soldán u řeky Moravy končí.

„Docela mě to překvapilo, protože ještě v prosinci, jak jsme končili tréninkový proces, mi bylo řečeno, že budu u týmu pokračovat,“ tvrdí odvolaný kouč.

Přes svátky se mu nikdo neozval. O Vánocích měl klid, nejistotu přinesla až valná hromada. Definitivní verdikt padl v pondělí večer, kdy znovuzvolený předseda Pres oznámil Soldánovi, že na lavičce FC Veselí končí.

Bývalý ligový fotbalista Olomouce, Brna nebo Synotu doplatil na hromadný úprk klíčových hráčů loni v létě do sousedních Kozojídek či do divizního Bzence.

„Odchodů byla spousta. Bohužel jsme nezískali žádné posily. Věděli jsme, že budeme hrát pouze o záchranu. I když jsem čekal problémy, věřil jsem, že to zvládneme a soutěž udržíme. Bohužel vedení se rozhodlo pro změnu, což já akceptuji,“ uvedl v klidu Soldán.

I když se snažil mladý tým nastartovat, snaha vytoužené výsledky nepřinesla. Dvě výhry a jedna remíza po třinácti kolech nemohly věrné fandy uspokojit.

„Na začátku nebyl nebyl prostor na odchod hráčů nějak reagovat. Snažili jsme se doplnit kádr, ale nakonec jsme do áčka přesunuli kluky z dorostu. Bohužel hlavně v závěru podzimu jim došly síly,“ pronesl Soldán.

„Kluci hráli třeba v sobotu za dorost a v neděli za muže nebo obráceně. Problémy se nakupily. Navíc nám vypadli Sedlář s Břečkou, se kterými jsme počítali. Několik kol vynechal i Brákora,“ připomíná.

I když jej po konci ve Veselí přepadl smutek a lítost nad nedokončenou misí, končit s trénováním rozhodně nehodlá. U fotbalu chce zůstat. „Určitě mě práce s mladými kluky baví a naplňuje. Rád jim předávám své zkušenosti. V trénování bych chtěl rád pokračovat,“ přiznává.

O nabídky by neměl být známý kouč nouzi, byť sehnat nový džob nebude úplně jednoduché. „Teď se rozjíždí zimní přípravy, všechno bude plné,“ vnímá Soldán.

Podbízet se a volat do klubů ale nehodlá. „Nejsem ten typ,“ říká. Tlačit se někde na sílu nemíní. Každou nabídku ale zváží, probere. „Pokud bude o moje služby někde zájem, jednání se rozhodně nebráním,“ tvrdí.

Soldánovi, který žije v Uherském Hradišti, by nevadilo zůstat na jižní Moravě. Samozřejmě se nebrání ani návratu na Zlínsko. „S žádnou soutěží nemám problém,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...