Jeho celek nevstoupil do sobotního duelu dobře, už v osmé minutě prohrával o tři góly. Efektivita střelců Svatobořic-Mistřína udělala z utkání jednostrannou záležitost. „Vítězství je zasloužené, dali jsme spoustu branek,“ těšilo svatoborského trenéra Filipa Pochylého.

Ten přivítal jedinou staronovou tvář, z Kobylí se po půlroce vrátil útočník Adam Čechovský. V přípravě se v dresu Spartaku prosadil ve všech třech odehraných duelech, v sobotu proti svému bývalé celku hned dvakrát. „Adam je gólový hráč, do ofenzivy nám určitě pomůže, v zápase s Kobylím to jen potvrdil. Jedná se o rychlostního hráče, který se těžko brání. Věřím, že hru ještě zjednoduší a bude vytvářet šance i pro ostatní,“ přál si lodivod.

Fotbalisté Svatobořic-Mistřína (v modrém) porazili Kobylí.
Čechovský: Proti Kobylí jsem měl motivaci. V I. B třídě je větší kvalita

Podle něho stojí za sobotním vítězstvím zlepšená tréninková morálka. „Úterky i středy chodíme ve větším počtu. V pátky navíc trénujeme v Mutěnicích na umělce, což bylo v zápase poznat,“ podotkl Pochylý.

Svatobořice odehrají poslední utkání před startem jarní části na domácím hřišti s Kobeřicemi. Cíl pro jarní část je zlepšit dosavadní šestou příčku. „Náskok na předek je hodně velký, ale chceme se špičky tabulky držet. Přál bych si, abychom hráli výš než šesté místo, ale uvidí se podle toho, kolik se nám uzdraví marodů,“ zdůraznil hrající kormidelník.

Fotbalisté Dubňan (v zeleném) porazili Ratíškovice 7:2.
VIDEO: Dubňany nastřílely Ratíškovicím sedmičku. Nečekaný kolaps, říká Příkazský

Zcela odlišné ambice mají v Kobylí, které přezimovalo na dvanáctém místě okresního přeboru Břeclavska. Na předposlední Hlohovec má Sokol pouze pětibodový náskok. „Cíl je jednoduchý, co nejrychleji se zachránit,“ usmál se Zich.

Ten se v zimě rozloučil se dvěma hráči, Čechovský zamířil právě do Svatobořic a Jan Kovář přestoupil do Ořechova. Kobylí odehraje před startem jara ještě duely s Popicemi, Ořechovem a v generálce vyzve béčko Velkých Bílovic. „Očekávám, že si ve zbytku přípravy zvykneme na velké hřiště, protože u nás trénujeme jen na malé umělce,“ dodal stratég.

TJ Sokol Kobylí – SK Spartak Svatobořice-Mistřín 2:9 (1:4)
Branky: Zeman, Frydrych - 3x Kačer, 2x A. Čechovský, 2x Neduchal, Dvořák, vlastní.


Načítám tabulku ...

Načítám tabulku ...