„Cíl je jasný. Chceme přilákat děti ke sportu, aby věděli, že je v Ratíškovicích fotbalové hřiště, takto krásný areál. Je důležité, aby sportovaly a trošku se hýbaly,“ uvedl sekretář FK Baník Ratíškovice a hlavní organizátor akce Jan Toman.

Poslední akce se na hřišti účastníka krajského přeboru konala v roce 2017, po pěti letech se na trávníku sešlo ještě více chlapců a dívek.

Pořadatelé pro děti nejen z mateřských školek Sluníčko a Jezérka a ze základní školy nachystali deset stanovišť, na kterých prováděli fotbalové cvičení, podlézali branky, házeli míčem na terč či se přetahovali.

Herně-zábavné dopoledne si užil i sedmiletý Štěpán Peš. Syn kapitána SHKM Hodonín se sice stejně jako táta věnuje hokeji, ale dobře si rozuměl i s míčem u nohy. „Moc se mi to tady líbilo. Sice mám radši puk a hokejku, ale ani balon mi nevadí,“ řekl s úsměvem Peš, jehož hlavu zdobila sparťanská kšiltovka.

S kamarádkami se vyřídila i desetiletá Natálie Kundratová. Členka ratíškovického VAMP Dance Studia prokázala svůj talent i na zeleném pažitu. „Fakt mě to bavilo,“ přiznala mladá slečna.

close Dvě stě dětí z mateřské a základní školy se v Ratíškovicích zúčastnilo náborové akce Sportovní den s Baníkem. info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in Dvě stě dětí z mateřské a základní školy se v Ratíškovicích zúčastnilo náborové akce Sportovní den s Baníkem.

Dětem se věnovali nejen vybraní žáci vyšších ročníků, ale i fotbalisté Baníku. Budoucí talenty pečlivě sledovali Petr Zemánek mladší, Jakub Nedorostek, Viktor Vacula, Jaromír Kotásek a David Sukup. Zmiňovaná pěti se pak malým účastníků dokonce podepisovala na připravené klubové karty.

„Já myslím, že to byla super akce. Hlavní je, že se klub věnuje dětem, snaží se je podporovat ve sportu, ke kterým chce přilákal i další chlapce a dívky. Věřím, že i právě této akci se členská základna ještě o něco rozšíří. Po covidu je důležité, aby se děti hýbaly,“ míní Petr Zemánek.

Syn bývalého ligového útočníka Zlína a Drnovic nejen hraje za první mužstvo Baníku, ale společně s Pavlem Vaculou trénuje dorostence.

Ratíškovice kromě dvou mužských týmů se mohou pochlubit i sedmi mládežnickými celky.

„Máme minipřípravku spojenou se školičkou. Mladší a starší přípravka už hraje stejně jako žáci, které máme hned troje, oficiální soutěže. Dorost máme rozdělený na áčko a béčko,“ informuje Toman.