O konkrétních příčkách, ke kterým Jiskra vzhlíží, však mluvit nechtěl. „Ambice jsou jednoduché, chceme hrát pěkný fotbal, na který budou rádi chodit fanoušci. Ostatní se uvidí,“ podotkl funkcionář.

Proto vedení klubu přivedlo dvojici zkušených fotbalistů, kteří mají na Strážnici vazby. Z Ratíškovic přišel zpět Jakub Nedorostek a po konci angažmá v Rakousku se do mateřského oddílu vrátil i Jakub Jamný. „Oba jsou odchovanci Strážnice, kteří spojili podstatnou část mládežnického fotbalu se Slováckem,“ představil Mašina navrátilce.

Fotbalisté Šardic (v bílém) porazili Křenovice 5:0.
OBRAZEM: Šardice představily osm posil. Ambiciózní celek přestřílel Křenovice

Třiadvacetiletý Jamný přitom ještě na podzim nastupoval v divizi za Bzenec. Vyšší soutěž hrál i Nedorostek, jenž v Ratíškovicích slavil záchranu krajského přeboru. „S oběma hráči jsme byli v průběžném kontaktu od doby, co odešli ze Strážnice. Jsme nesmírně šťastní, že dozrál čas jejich návratu,“ netajil předseda.

Novými členy strážnické kabiny budou i David Martin a Matěj Absolon. „Oba jsou kmenoví hráči Veselí nad Moravou stejně jako Igor Hoang, který už u nás odehrál jarní část. Všichni u nás budou rozvíjet své fotbalové dovednosti,“ vysvětlil Mašina.

Fotbalisté Milotic (v červeném) podlehli 0:4 Ratíškovicím.
OBRAZEM: Oslabené Ratíškovice na úvod přípravy vyhrály. Miloticím chyběl trenér

Strážnice už naopak nemůže počítat s Miroslavem Soukupem a Tomášem Rybárem. „Soukup se vrátil do Bzence a Rybár kvůli pracovním a studijním povinnostem přerušil aktivní kariéru,“ uvedl funkcionář.

Lídrem Jiskry zůstává i nadále kanonýr Tomáš Lípa, který v šestadvaceti zápasech minulého ročníku vstřelil šestnáct branek. „Tomáš je persona strážnického fotbalu. Jistěže má nabídky z jiných klubů, ale troufnu si říct, že je strážnický patriot, proto je zde s námi,“ ocenil Mašina útočníka.

Fotbalisté Blanska (v červeném) podlehli Bzenci 2:3.
PODÍVEJTE SE: Bzenec zaskočil Blansko. Duel rozhodl dvěma góly Vaďura

Jaký má názor strážnický předseda na plánovanou reorganizaci fotbalových soutěží, která má údajně úplně zrušit I. B třídy? „Abych pravdu řekl, zatím nemám vyhraněný názor, v podstatě k tomu není dost informací. Jestli to bude ku prospěchu, nebo ne, ukáže vždy čas,“ dodal.