Podle něj není narůstající forma jeho mužstva náhodná. „Když jsem přišel do Vnorov, viděl jsem spoustu odvedené práce. Marek Janoušek tu vychoval generaci šikovných hráčů, ze které nyní čerpáme. Ambice tu byly vždycky, ale když moc chcete, většinou to nevyjde. První sezonu jsme skončili v okrese druzí, tlak na postup byl velký. Pomohl nám až příchod odchovance Lukáše Kočiše, který se vrátil ze Slovácka. Pozvedl kvalitu mužstva i mentalitu v kabině,“ vzpomněl trenér důležitý faktor úspěchu.

Fotbalisté Hroznové Lhoty (bíločervené dresy) v televizním zápase porazili Vnorovy 5:1. Zápas sledovalo 1500 diváků.Vnorovský kouč Jan Ondra.Zdroj: Deník/Libor KoplPřestože Kočiš po postupu do I. B třídy zamířil do Ratíškovic, Vnorovy zaslouženě postoupily i z nejnižší krajské soutěže. „Když jsem mužstvo přebíral v okresním přeboru, byl jsem přesvědčen, že je ve Vnorovech tým, který má na I. A třídu,“ netajil Ondra.

Podle toho byl stanoven i cíl před začátkem sezony. „Řekl jsem hráčům, že jdeme vyhrát I. A třídu. To je naše ambice, jdeme si za tím. Nedokážu říct, jestli máme na krajský přebor. Ale kdybychom mužstvo doplnili dvěma třemi hráči, určitě můžeme kraj zkusit. Netvrdím, že tam budeme dominovat, ale ambice máme,“ prozradil zkušený stratég.

Fotbalisté Hroznové Lhoty (bíločervené dresy) v televizním zápase porazili Vnorovy 5:1. Zápas sledovalo 1500 diváků.
Podívejte se: Trauben ovládl televizní duel. Šlágr rozhodl čtyřgólový Březina

Ten si uvědomuje, že jeho tým nečeká v odvetné části nic lehkého. „Z předchozích zkušeností vím, že jarní část je úplně odlišná než podzimní. Týmy už se vzájemně znají, budou na nás lépe připravené. Navíc je tu faktor sestupu, předpokládám, že týmy ze spodku tabulky přes zimu posílí a půjdou kvalitou nahoru,“ vysvětlil Ondra.

Velkou roli může hrát i tlak na lídra tabulky. „Když bude chtít například první Hroznová Lhota soutěž vyhrát, ušije si na sebe obrovský bič. Zvládnout vítězně z prvního místa každé utkání není na psychiku jednoduché,“ uvedl lodivod, jenž má obdobnou zkušenost z minulé sezony. Vnorovy tenkrát svého konkurenta v boji o postup ze Svatobořic setřásly až v předposledním kole.

Komise rozhodčích má díky videu sudí v krajském přeboru pod dohledem.
Video v krajských soutěžích: Komisi rozhodčích usnadňuje práci, přiznal Podaný

Jak bude podle Ondry vypadat tabulka na konci sezony? „Očekávám, že špička se víc vyrovná. Čtvrtý Rohatec se podle mě dotáhne na první trojku a kartami může zamíchat i pátá rezerva Vyškova. Slyšel jsem, že chce postoupit do vyšší soutěže, na první místo ztrácí pouze sedm bodů. Pokud tým doplní o hráče z áčka, povedou se čtyři kola a je na špici,“ upozornil kouč na možné překvapení.

Přestože jsou Vnorovy v přímém boji o postup, zimní posílení není prioritní. „V našem klubu hrají všichni z lásky ke sportu, nikdo nemá žádné odměny, většinu kádru tvoří místní odchovanci. Myslím, že v širokém okolí je to vzácnost, proto není jednoduché přivést nové posily. Logicky lákáme opět naše odchovance. Ještě máme nějaké mladíky ve Slovácku a Hodoníně, ale neupínáme se na to,“ dodal Ondra, jenž počítá pro jarní část se všemi hráči z podzimního kádru.


Načítám tabulku ...