Hostující kapitán poslal svůj celek povedenou ranou do vedení, navíc s velkým přehledem režíroval hru Jiskry. „Je to obrovský zážitek. Díky tomu, že jsme vyhráli, budu na utkání vzpomínat jen v dobrém. Jsem rád, že jsem mohl poznat známé fotbalové osobnosti, všichni byli super,“ přiznal autor první trefy sobotního duelu.

V pozápasovém rozhovoru pak přebral od televizních komentátorů Luďka Zelenky a Vlastimila Vláška dárkový šek v hodnotě pěti tisíc korun na kopačky značky Puma. „Určitě to využiju, protože nové kopačky docela potřebuju,“ smál se Jamný.

Fotbalisté Svatobořic-Mistřína (v černém) v televizním duelu podlehli Strážnici 0:2.
OBRAZEM: Plná tribuna, dechovka a parádní gól. Televizní duel ovládla Strážnice

Podle něj nebyla na hře Jiskry znát nervozita z přítomnosti kamer. „Z mančaftu jsem nervozitu před zápasem necítil, naopak nám kamery pomohly k většímu nasazení. Určitě to pomohlo i domácím, první poločas se hrál ve vysokém tempu,“ podotkl třiadvacetiletý záložník.

Jakub Jamný na tiskové konferenci

Zdroj: Kryštof Neduchal

A vzápětí dodal: „Kdyby byla televize na každém našem zápase, určitě by nám to jen pomohlo.“

Strážnice tak po překvapivé porážce od Moravské Nové Vsi zapsala vítězství, v nové sezoně teprve druhé. „Poslední zápasy jsme často ztráceli v posledních minutách, z čehož jsme se poučili. Často jsme byli ve vedení, ale konečně se nám povedl i druhý poločas,“ těšilo Jamného.

Fotbalový komentátor Luděk Zelenka (vlevo) na tiskové konferenci.
Zelenka na tiskové konferenci řešil penaltu, VAR i nejlepší hráče

Letní posila, která do Strážnice zamířila v létě z Rakouska, se určitě podívá na záznam televizního utkání. „Podíváme se zápas spolu s přítelkyní, doufám, že co nejdřív,“ dodala osobnost víkendu.