Sobotní výročí nabídlo pestrý program, nejsledovanější moment nastal v pět hodin odpoledne, kdy měl výkop exhibiční duel mezi rohateckým A mužstvem a Starou gardou Slavie Praha. V sešívaném dresu se na Hodonínsku představili Tomáš a Lukáš Doškovi, Jiří Jeslínek, Ivo Svoboda či trenér druholigové Vlašimi Martin Hyský. „Za sezonu odehrajeme až třicet zápasů, ale na jižní Moravě jsme aspoň pět let nebyli,“ pravil bývalý československý reprezentant Jan Mareš.

Ten je manažer slávistické staré gardy. „Máme na soupisce přes třicet hráčů, někteří kluci na Slavii stále trénují, jiní hrají v Praze nižší soutěže. Nyní soupisku trochu předěláváme, skončila generace Herdů, Jarolímů. Mladší kluky Tomáše Jablonského nebo Milana Černého potřebujeme, když narazíme na soupeře z I. A třídy jako je Rohatec. Jinak máme v týmu šedesátníky, padesátníky, já jsem hrál až do pětasedmdesáti, ale potřetí mi operovali páteř, proto jsem už skončil,“ vysvětlil.

Fotbalisté Rohatce (v modrém) oslavili výročí exhibicí s legendami Slavie Praha. | Video: Kryštof Neduchal

Sešívané legendy čeká do konce roku ještě několik duelů. „Máme ještě pár zápasů v okolí Prahy a rok zakončíme tradičním Silvestrovským derby,“ podotkl Mareš.

V Rohatci se Stará garda Slavie představila už podruhé. „Slavie tady byla v roce 1998, když jsme slavili sedmdesáté výročí, tenkrát přijel i Franta Veselý,“ připomněl Tomšej.

Rohatecký trenér Zdeněk Horák o exhibici

Trenér Zdeněk Horák o exhibici se Slavií Praha. | Video: Kryštof Neduchal

Pro zaplněné ochozy komentoval utkání, v němž zvítězili Pražané 3:1, známý fotbalový komentátor Pavel Čapek z České televize. „Všichni jsme se moc těšili. Bývalé reprezentanty a prvoligové hráče nepotkáte každý den, pro kluky je to svátek,“ neskrýval rohatecký trenér Zdeněk Horák.

V předzápase si poradil v souboji starých gard Rohatec 5:2 s Baníkem Dubňany. V osm hodin večer diváky bavil svým vystoupením devítinásobný mistra světa ve freestyle fotbalu Jana Webera. Po skončení fotbalové show následovala taneční zábava s DJ Mil@no. „Výročí hodnotím velmi pozitivně, ze všech stran slyším skvělé ohlasy. Musím poděkovat celému výboru, obci i všem sponzorům, kteří se na akci podíleli,“ uzavřel Tomšej.

TJ Slavoj Rohatec – Slavia Praha (st. garda) 1:3
Branky: Petrák – 2x I. Svoboda, M. Černý.
Slavia Praha: Bureš – L. Došek, T. Došek, Jeslínek, Macháček, Hyský, Müller, Jablonský, Svoboda, Jindráček, Janoušek, M. Černý, Mareš, Vávra, Smrčka.
TJ Slavoj Rohatec (st. garda) – FK Baník Dubňany (st. garda) 5:2
Branky: 2x Vysluzil, Šebesta, Kouřil (pen.), Konštanda – Novák, Dohnálek.

Fotogalerie: Rohatec - Slavia Praha (st. garda)