Rozdíl dvou tříd na hřišti znát nebyl. „Šardice byly v prvním poločase velice dobré, dělali nám problém jejich tři středoví hráči, kteří byli velmi aktivní. Až jsme se s tím popasovali, začali ztrácet míče a hra se vyrovnala,“ pravil mutěnický asistent Jaroslav Munzar.

Ten zastoupil hlavního kouče Libora Snopka, jenž byl na dovolené. „S trenérem jsme během zápasu v kontaktu nebyli. Informace mu podám až po zápase, myslím, že bude mít radost,“ usmál se zaskakující lodivod.

Fotbalisté Šardic (v bílém) prohráli 0:1 s Mutěnicemi. | Video: Kryštof Neduchal

Zajímavé derby účastníka krajského přeboru a favorita na postup z I. B třídy přilákalo na stadion spoustu fanoušků. „Vnímali jsme důležitost utkání, ale zároveň jsme nechali třeba odpočívat stopera Lubu Kupčíka, který má velké vytížení. Kluci z lavičky, kteří nastoupili, prokázali své kvality. Z mé strany panuje spokojenost,“ tvrdil Munzar.

Hořká pachuť naopak zůstala po utkání v domácím táboře. „Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli gólem z penalty. Kdybychom dostali 0:5 nic neřeknu, ale toto je nešťastné,“ uvedl šardický trenér Ivan Šerfözö.

Martin Ivančic po utkání s Mutěnicemi

Martin Ivančic po zápase s Mutěnicemi. | Video: Kryštof Neduchal

Na porážce však našel i spoustu pozitiv. „Myslím, že jsme podali celkem dobrý výkon a nemáme se za co stydět. Akorát nám chybělo trošku štěstí, kdy v nastavení trefil Šimánek břevno a dorážku gólman chytil,“ krčil rameny kormidelník.

V základní sestavě Šardic nastoupil i stoper Tomáš Novotný, který dostal v předkole s Baníkem Dubňany červenou kartu. „Podali jsme žádost a Sportovně technická komise mu udělila podmínku,“ vysvětlil Šerfözö.

Marek Mokruša po utkání se Šardicemi

Marek Mokruša po zápase v Šardicích | Video: Kryštof Neduchal

Realizační tým Šardic řešil před zápasem problémy se skládáním sestavy. „Tři hráči jsou na dovolené, další čtyři vůbec netrénují. Dali jsme šanci klukům, kteří měli menší herní vytížení a rozhodně se nemají za co stydět. Navíc jsme museli povolat i Lukáše Trávníka, kterému moc děkujeme za pomoc,“ podotkl stratég.

Těsné vedení, které zařídil vinařům z penalty Marek Mokruša, se podařilo udržet až do závěrečného hvizdu. Nic na tom nezměnila ani parádní rána střídajícího Šimánka, která orazítkovala břevno. „Ve druhé půli jsme poslali na hřiště i dorostence, kterým chceme dávat prostor. Nakonec při nás stálo štěstí, kdy Šimánek nastřelil břevno. Šardice podaly na I. B třídu velice dobrý výkon,“ ocenil Munzar domácí celek.

Krajský pohár, 1. kolo
FK Šardice – FK Mutěnice 0:1 (0:1)
Branky: 36. Mokruša (pen.).
Rozhodčí: Šenkýř – Krchňák, Vavřina.
ŽK: Gebhart, A. Mokruša, Šerfözö (trenér) – Čepil, Holešinský, Petrucha.

Fotogalerie: Šardice - Mutěnice