Ten v létě skončil v Rohatci a žádný mužský celek od té doby nevedl. „Dal jsem si od fotbalu trochu odpočinek, pomáhám s trénování U10 v Hodoníně, kde hraje můj syn,“ vysvětlil.

I když měl v plánu delší pauzu, v zimě se domluvil na angažmá v Bukovanech. „Tři mančafty jsem v zimní přestávce z časových důvodů odmítl. Když mi Bukovany představily jejich plán, domluvili jsme se, že okresní přebor časově zvládnu i s trénováním dětí,“ podotkl Linhart.

Fotbalisté Bukovan (ve žlutém) začnou zimní přípravu pod novým trenérem.
Bukovany mají nového trenéra. Posílíme a zabojujeme o postup, hlásí předseda

Jeho jméno se skloňovalo i s volným postem trenéra u divizního Bzence. „Volal mi manažer Škodík a řekl mi nějaké své představy. Ve hře bylo několik variant spolupráce, divize mě lákala, ale jsem zavázaný do léta u dětí v Hodoníně. Navíc se mi Bzenec ozval v době, kdy už jsem byl domluvený v Bukovanech. Když se jednou s někým domluvím, dodržím slovo,“ zdůraznil lodivod.

Družba, která je na druhém místě za Dambořicemi jen kvůli horšímu skóre, patří mezi hlavní favority soutěže. „Přestože mi vedení oznámilo, že postup nebyl před startem sezony priorita, řekl jsem, že mě druhé místo nezajímá. Chci soutěž jednoznačně vyhrát, i když úplně nevím, co mě čeká,“ tvrdil Linhart.

Bzenecký předseda Luboš Drozdy (vpravo) si plácl s ligovým koučem Bohumilem Páníkem.
Do Bzence míří trenérské eso. Drozdy si plácl s Páníkem

Až podle výsledků v jarní části se uvidí, zda zůstane Linhart na lavičce Bukovan i v další sezoně. „Jsme domluvení na půlroku. Uvidíme, jaké z toho budou mít obě strany pocity,“ prozradil.

První dojem z nového angažmá je pro něj pozitivní. „Myslím, že se dá v Bukovanech vybudovat dobrý mančaft,“ tušil Linhart.

Ten počítá i s dvojicí nových hráčů, které už v minulosti trénoval v Rohatci. Z ambiciózního celku, který bojuje o postup do krajského přeboru, mají přijít Julian Bajko a Tomáš Netík. „Oba dlouho znám. Vím, že jsou charakterem parádní borci. Nechci v kádru nikoho, kdo by nebyl týmový hráč, hodně si na tom zakládám. Jen si přeju, aby jim drželo zdraví, oba měli poslední dobou spoustu zdravotních problémů,“ uvedl kouč.

Fotbalisté Rohatce (v bílém) přivítali na začátku zimní přípravy dva nováčky.
Rohatec oznámil nové posily. Pět hráčů končí, dva míří do Bukovan

Kromě nich vedení klubu jedná s dalšími posilami. „Vím, že jsou rozjednaní dva mladší hráči,“ nechtěl Linhart předbíhat.

Družba v zimní přípravě odehraje duely s Uhřicemi, Moravským Žižkovem, Střílkami, Miloticemi a rakouským celkem, který bude trénovat v Kyjově.


Načítám tabulku ...