Známého forvarda potkal stejný osud jako třeba fotbalisty, kteří přestoupili v naší nejvyšší soutěži ze Sparty do Slavie. Na novém angažmá se totiž domluvil s Kozojídky, tedy přímým konkurentem Šardic v boji o postup do I. A třídy. „Jednali jsme spolu ještě v podzimní části. V zimě se naskytly ještě další varianty, ale v mojí situaci jsou Kozojídky nejlepší řešení. Dva tři roky si ještě můžu zahrát v kvalitním mužstvu,“ vysvětlil útočník svou volbu.

První Kozojídky mají před druhými Šardicemi šestibodový náskok, postupové ambice jsou však v obou klubech stejné. „Je to speciální přestup. Pro spoustu lidí ze Šardic je nepříjemné, že přecházím k hlavnímu rivalovi. Ale měl jsem k tomu své důvody,“ sdělil Voříšek.

Na třaskavý souboj mezi oběma celky přijde hned ve třetím jarním kole. V neděli 2. dubna zajíždí Šardice ke klíčovému utkání na hřiště Kozojídek, Voříšek však do duelu nezasáhne. „Taková byla domluva s vedením Šardic, nerozešli jsme se ve zlém. Něco jsme si slíbili a to dodržím,“ slíbil kanonýr.

Ten ve své bohaté kariéře zažil i několik legendárních osobností. Rád vzpomíná na trenéra Františka Komňackého, který jej vedl v Hodoníně, či gólmanskou legendu Romana Pelíška. „Pamatuju si, když jsem jako mladý začal v Ratíškovicích, které hrají krajský přebor. Tenkrát jsem byl mladý soplák a proti brankářské legendě Romanu Pelíškovi jsem použil na tréninku při penaltě Panenkův dloubák. On skočil k tyčce a pak na mě zařval, ať za ním okamžitě přijdu. Dostal jsem od něho takovou facku, na kterou nikdy nezapomenu. Dneska si mladí dovolují daleko víc,“ uvedl Voříšek.

Zimní přípravu již lídr I. B třídy odstartoval. „Po prvním tréninku mě tak bolely nohy, že to jsem od angažmá v Hodoníně nezažil několik let. Tréninky trenéra Hrotka (Richard Hrotek – kouč Kozojídek – pozn. red.) mají úroveň divize. Věřím, že se nám podaří postoupit, což je cíl pro jarní část. Jestli budu hrát v základu, nebo naskakovat z lavičky, je mi jedno. Důležitý je týmový úspěch,“ dodal.