Loni byli v okresním přeboru suverénní. O to hůř se nyní ždáničtí fotbalisté vyrovnávají s porážkami, na něž nebyli zvyklí.

Z prvních pěti kol ve vyšší soutěži nevytěžili jediný boda měli hrozivé skóre 7:23. Přitom za celou loňskou sezonu inkasovali v okrese 26 branek. „Věděli jsme, že je mezi oběma soutěžemi výkonnostní rozdíl, ale nečekali jsme, že bude tak velký,“ přiznává trenér Kamil Štipčák.

Po těžkém úvodu přišlo první povzbuzení v podobě nedělní domácí výhry nad Kněždubem 2:1. „Utkání se přitom nevyvíjelo moc dobře. V posledních vteřinách první půle jsme dostali gól do šatny. Přitom to snad byla naše jediná chyba za celých pětačtyřicet minut. O poločase jsme trochu přeskládali sestavu, začali hrát zodpovědněji odzadu a vyplatilo se nám to. Výhra 2:1 bude pro kluky určitě velkým povzbuzením, to bylo cítit už v šatně po zápase. Když jsme byli pořád bez bodu, tak už to bylo na hráčích znát. Přestávali si věřit, po každé chybě měli hlavy dole. Byla na nich deka, teď jsme to snad prolomili,“ věří Štipčák, který zůstává pro zbytek sezony mírným optimistou.

„Po postupu jsme nedělali žádné velké změny, hrajeme dál s našimi odchovanci, kteří si postup vykopali. Musí si trochu zvykat, soutěž je mnohem náročnější třeba v silové hře, je tady řada fotbalistů, kteří hrávali i vyšší soutěže. A soupeři nemilosrdně trestají chyby. Přesto si myslím, že náš tým má kvalitu na to, aby se udržel. To je takový náš klasický nováčkovský cíl, na víc zatím nemyslíme. Ždánice hrají v krajské soutěži tuším po třináctileté pauze, tak bychom nechtěli, aby to bylo jenom na rok,“ dodal Štipčák.

V příštím kole I. B třídy, skupiny C, se celek TJ KOVO Ždánice představí v neděli od 15.30 na hřišti Sokola Tvrdonice.