Ježov letos zažívá trochu divoké výsledky. Zápas s Mikulčicemi nebyl jediný, v němž jeden tým nastřílel deset branek. Jenže v prvním případě to nebyla příjemná zkušenost při prohře 1:10 ve Vnorovech. „Tehdy jsme chtěli hrát se silným soupeřem otevřený fotbal, což se nám vymstilo. A oni do nás bušili až do poslední minuty,“ vzpomíná Bílý.

Hodonínští fotbalisté se v Polné radovali celkem devětkrát.
Hodonín málem nasázel Polné desítku

Víkendový duel s Mikulčicemi byl pro něj pochopitelně mnohem příjemnější. Také proto, že si připsal první hattrick mezi dospělými, navíc před pěknou kulisou dvou stovek diváků. „Ještě předloni jsem nastupoval za juniorku, takže mezi dospělými nastupuji teprve druhý rok. Byl to můj první hattrick, snad ještě nějaké v budoucnu přidám. V mládežnických kategoriích jsem ale bůhvíjaký střelec nebyl, spíš jsem jako záložník šance připravoval spoluhráčům,“ říká tvořivý fotbalista, jemuž nejvíc sedí pozice ofenzivního záložníka.

Proti Mikulčicích měl našlápnuto už od začátku, vždyť v osmé minutě měl už na svém kontě dvě branky. „Abych řekl pravdu, tak u té druhé si nejsem jistý, jestli mi vůbec měla být připsaná. Spíš jsem totiž centroval a obránce Mikulčic míč trochu lízl a usměrnil do branky. To třetí gól byl určitě povedenější. Obešel jsem soupeře v souboji jeden na jednoho a z hranice velkého vápna jsem trfil přesně levou šibenici,“ popisuje Bílý jeden z nejhezčích gólů jeho krátké kariéry.

Vydařený víkend si vyšperkoval ještě záskokem za B-tým Ježova, když dalším gólem přispěl k výhře 5:4 v Moravanech. Podobně jako hrdinové televizního seriálu Okresní přebor by si on jednou rád zahrál v „kraji“. „Chtěl bych se dočkat postupových oslav ve Vlkoši. Letos to ale bude těžké, hlavně Vnorovy jsou opravdu hodně silné,“ uvědomuje si Tomáš Bílý, jinak velký fanoušek anglické Chelsea.