Po podzimní části ztrácí celek z Veselska pouhé tři body na první Vlkoš. "S podzimem jsme spokojeni. Nemluvím jenom o kategorii mužů, ale také o dvou družstvech přípravek. Podařilo se nám stabilizovat kádry, nestalo se nám ani jednou, že bychom na zápas odjížděli v malém počtu hráčů. Po několika letech se tato situace v našem klubu zlepšila, těší nás to víc než postavení v tabulce," neskrýval čtyřiačtyřicetiletý útočník.

Narozdíl od jiných klubů, kterým se po sestupu rozutečou fotbalisti, v Blatnici se několik hráčů k fotbalu vrátilo. "Několik kluků si na krajskou soutěž netrouflo, po návratu do okresního přeboru s fotbalem zase začali. Ať už to byl Jirka Těthal nebo mladíčci Jan vyskočil s Janem Tománkem," jmenoval předseda.

Zelená je tráva, fotbal to je hra!
KVÍZ: Fotbalový podzim na Hodonínsku. Vyzkoušej, zda jsi v obraze?

V předposledním podzimním kole, kdy Vlkoš doma remizoval s Radějovem, mohla Blatnice svého soka předskočit. Na hřišti posledních Vacenovic však pouze remizovala 1:1. "Neberu to jako černou kaňku na povedeném podzimu. Ve Vacenovicích jsme nehráli dobře, domácí se na nás dobře připravili. Určitě jsme na hřišti nenaplnili roli favorita, dělba bodů byla zasloužená, i když jsme tam jeli vyhrát. V žádném případě z toho nevěšíme hlavu," přiznal Vaněk.

V minulé sezoně kromě první rezervy Ratíškovic postoupil z okresního přeboru i druhý Starý Poddvorov. "Spekulace o možném postupu z druhého místa samozřejmě jsou, ale neupínáme se na to. Tyto věci by se měly řešit až po posledním kole. Musíme se dobře připravit na jarní část a sbírat body," zdůraznil zkušený kanonýr, jenž s devatenácti vstřelenými brankami vládne tabulce střelců.

Fotbalisté Vnorov (v červeném) přezimují na třetím místě B skupiny I. A třídy.
Tři postupy za sebou? I. A třídu jdeme vyhrát, ale jaro bude jiné, zní ze Vnorov

V zimní přestávce v kádru Blatnice nedojde k žádným změnám. "Současný kádr chceme stabilizovat, nikdo neodchází. Pokud by byla možnost přivést jednoho hráče, nebránil bych se. Ale větší počet určitě ne, nesmí to být na úkor místních kluků," dodal Vaněk.


Načítám tabulku ...