Nováček soutěže se po loňském nezdaru v I. B třídě vrátil do okresního přeboru, kde pracoval na stabilizaci kádru. S okamžitým návratem do krajské soutěže příliš nepočítal. „O postupu jsme se ještě před časem vůbec nebavili, ale nyní se situace změnila. Musíme všechno pořádně rozmyslet, pokud se postoupí, chci, aby všechno pokračovalo ve stejném módu jako doteď,“ prozradil funkcionář.

Blatnice, která celou sezonu dotahovala vedoucí Vlkoš, v posledním kole porazila na domácím hřišti Vacenovice 4:0. Vlkoš až o den později pouze remizoval 2:2 v Radějově. „Na první místo jsme se nesoustředili, spíš jsme chtěli odčinit nezdar z předchozího kola, kdy jsme prohráli s KENem Veselí 1:3. S Vacenovicemi to byl poslední zápas sezony, navíc před domácími diváky, se kterými jsme se chtěli rozloučit výhrou,“ uvedl Vaněk, jenž v sobotním duelu zaznamenal dvě branky.

Fotbalisté Radějova (v bílém) remizovali s Vlkošem 2:2.
Vlkoš přišel o postup v 93. minutě. Penaltový faul jako z MMA, řekl kouč

Nečekaná zápletka v posledním kole okresního přeboru nakonec přisoudila první místo právě Blatnici. „Po předchozích ročnících, které nedopadly moc úspěšně, nám právě skončený vyšel. Celou sezonu jsem se netajil tím, že když nám někdo nabídne postup, svolám mančaft i s výborem, a budeme o postupu hlasovat. Přestože jsme se prezentovali tím, že pro nás není postup důležitý,“ vzpomněl předseda.

Ten přiznal, že by se v současné chvíli postupu do vyšší soutěže nebránil. „Měli jsme malou akcičku v neděli na hřišti, kde si jednotliví hráči sdělovali pocity. Na základě vítězné sezony a toho, jak je mužstvo nyní nastavené, bych se I. B třídy nebál,“ netajil Vaněk.

Fotbalisté Vlkoše (v modrém) mají postup z okresního přeboru ve svých rukou.
Postoupí z okresního přeboru Vlkoš i Blatnice? Sestoupit mohou i čtyři týmy

A vzápětí dodal: „Sestoupit se může kdykoliv, ale když si to kluci sportovně vybojovali, byla by velká škoda, vyšší soutěž nezkusit.“

Důležitá podmínka k postupu, tedy kvalita kádru pro příští sezonu, je splněna. „Kádr máme stabilní, jeden hráč nám na půl roku sice odjede na studovat do zahraničí, ale věřím, že bychom našli adekvátní náhradu. Zbytek mužstva zůstane určitě pohromadě,“ dodal Vaněk.

Zda uvidíme Blatnici pod Svatým Antonínkem po roce opět v I. B třídě, se rozhodne v nejbližších dnech.