Středočeši první venkovní duel nezvládli a zůstávají na nule, Drtiči jsou po úvodním triumfu v pohodě, jedna výhra jim ale k udržení ve druhé lize zdaleka nestačí.

Trenér Hodonína Tibor Janás i ve skupině o udržení řeší klasický problém se složením sestavy. Marodů a ztrát totiž i na konci sezony neubývá, problémy se spíše kumulují. K tomu únava, náročné cestování.

„Bohužel ani v téhle části baráže se nám nevyhýbají vážná zranění. Už i v tak malém počtu, ve kterém nyní nastupujeme, se nám v minulém utkání zranil David Lekeš, což je jeden z našich klíčových hráčů. Bohužel jej v nejbližších dnech čeká zřejmě operace utrhnutého zkříženého vazu a sezona pro něj skončila,“ štve nejen Janáse.

Ve středu tak proti Řisutům oranžovo-modrý dres navlékne pouze čtrnáct statečných, kteří se budou rvát i za zraněného kamaráda Lekeše.

Atletický ovál v Hodoníně na stadionu U Červených domků krátce před začátkem modernizace a rozšíření.
Osm drah na hodonínském oválu mají připravit do šampionátu

Janás očekává další těžký zápas. „I když Řisuty prohrály v Bílině vysoko 4:8, jejich kvalita nebude moc odlišná od minulého utkání a hry právě Bíliny. Navíc hrají doma. Vědí, že musí bodovat. My ale chceme také uspět a jít do čela tabulky. Nic jiného nám vlastně ani nezbývá,“ uvedl.

Pokud chtějí hodonínští hokejisté uspět, musí se vyvarovat hrubých chyb v předbrankovém prostoru a pomoct gólmanovi Kořénkovi. Dalším klíčovým faktorem bude koncovka. „Už se nemůže stát, že třikrát nebo čtyřikrát netrefíme poloprázdnou branku nebo že nebudeme připravení na dorážky v prostoru před branou,“ říká.

Jihomoravané se musí také ještě více zaměřit na disciplínu. Vyvarovat se zbytečným faulům, nedělal chyby. „Kluci jsou povzbuzení vynikající třetí třetinou posledního zápasu. Dobře vědí, že už není kam couvnout nebo něco okecat. Víme, že to musíme zvládnou i v počtu, v jakém jsme a body přivést do Hodonína,“ zakončuje Janás.