Ten očekával ofenzivnější utkání. „Chtěli jsme hrát aktivně, ale byli jsme spíš pasivní a zalezlí. Soupeř se dostal po nakopávaných balonech do nebezpečných situací, spíš jsme to ubojovali. Určitě jsme tak hrát nechtěli,“ přiznal hostující stratég.

V táboře hostů panovala po závěrečném hvizdu dobrá atmosféra. Domácí totiž potřebovali vyhrát. „Pro nás to bylo složité, protože jsme minulý týden klopýtli. (Dambořice remizovaly 1:1 v Násedlovicích – pozn. red.). Museli jsme teď vyhrát, což byla zásadní změna,“ netajil dambořický trenér Lukáš Buchta.

Marek Malecký hodnotí zápas s Družbou Bukovany

Zdroj: Kryštof Neduchal

Podle něj bylo utkání vyrovnané. „Čekal jsem, že to rozhodne jedna šance. Remíza je ve finále spravedlivá,“ uznal.

Nedělní zápas pětadvacátého kola nejspíš rozhodl o postupu Družby do I. B třídy. „Bukovany mají zkušený mančaft, myslím, že už si to pohlídají. Na celý tým jsem za celou sezonu hrdý, máme sérii třiadvaceti zápasů bez prohry, takže nemáme proč smutnit. S takovým počtem bodů bychom na jiných okresech jasně postoupili, tady jsme prostě narazili na těžkého soupeře. Můžeme jen vyhrát poslední dva zápasy a doufat, že Bukovany klopýtnou,“ podotkl Buchta.

Fotbalisté Bukovan (ve žlutém) ve finále poháru porazili Dolní Bojanovice.
PODÍVEJTE SE: Bukovany porazily Bojanovice a získaly pohár. Zápas jara je čeká

Šlágru okresního přeboru přihlíželo šest stovek diváků. Oba celky hnaly za výhrou vystrojené kotle diváků, kteří celý zápas své oblíbence hlasitě podporovali. „Bylo to perfektní. O tomto zápase se už mluvilo měsíc a půl dopředu, očekávali jsme, že přijde hodně lidí. Skvělou kulisu vytvořili domácí i hostující fanoušci, na okrese takové zápasy nejsou. Řekl jsem klukům už před zápasem, ať si ho užijí, že to bude svátek fotbalu,“ prozradil domácí kormidelník.

Na jeho slova navázal i bukovanský lodivod. „Tolik lidí na zápase okresního přeboru ještě nebylo, a myslím, že už ani nebude. Člověk to vnímal, bylo to fajn,“ neskrýval Linhart.

Mikuláš Křešťák hodnotí zápas v Dambořicích

Zdroj: Kryštof Neduchal

Ten vyzdvihl i výkon trojice rozhodčí. Na klíčovou bitvu o postupu byli delegovaní z kraje Josef Kučera a pomezní David Hromek s Davidem Dadákem. „Byl to dobrý krok, zvládli to dobře. Šlo vidět, že jsou zkušení borci, ničemu nepodlehli,“ zdůraznil bývalý kouč Krumvíře, Mutěnic či Rohatce.

Bukovany čeká další utkání už v pátek, kdy se od půl šesté večer představí na hřišti rezervy Bzence. Sezonu pak Družba zakončí v neděli doma s rezervou Dubňan. Poslední klání má výkop o půl šesté večer.

Zaplněné kyjovské letní kino sleduje hokejové finále mistrovství světa.
FOTO: Česko hnal za titulem mistrů světa zaplněný letňák v Kyjově, podívejte se

Dambořice se v neděli od tří hodin odpoledne představí v Radějově, poslední duel ročníku odehrají v sobotu 8. června doma se Zarazicemi.

TJ Sokol Dambořice – TJ Družba Bukovany 0:0
Rozhdočí: Kučera – Dadák, Hromek.
ŽK: Drmela – Grabec, Horňák, Studnička, Hála.
Diváci: 600.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...